Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Tramwajarze wyremontują 34 przystanki

Warszawa

UMNowe przystanki na Żeraniu

Aż 34 przystanki zostaną przebudowane przy okazji modernizacji trasy tramwajowej z Dworca Wileńskiego do pętli Żerań Wschodni. Mają być nowsze i przyjaźniejsze dla pasażerów.

Przystanki mają zostać wydłużone i dostosowane do tramwajów niskopodłogowych. Dodatkowo pojawić się też mają rampy wjazdowe i płytki z wypustkami ostrzegającymi przed zbliżaniem się do krawędzi.

Największa przemiana czeka przystanki "Bródnowska" na ul. 11 Listopada.Teraz są na chodnikach, ale pasażerowie by wsiąść do tramwaju, muszą przechodzić przez jezdnię. Po remoncie tory tramwajowe poprowadzone zostaną po łuku tak, by tramwaj jadący od strony Targowej zbliżył się do chodnika, a w przeciwnym kierunku (do Ronda Żaba) przystanek powstanie na wysepce w miejscu dotychczasowego toru.

Modernizacja trasy na Żerań

W niedzielę, 30 sierpnia rozpocznie się modernizacja trasy tramwajowej od Dworca Wileńskiego do pętli Żerań Wschodni. W związku z pracami wyłączona z ruchu zostanie ul. 11 Listopada od ul. Targowej do Inżynierskiej.

Jak deklarują urzędnicy, utrzymany będzie dojazd do posesji, ale wprowadzony zostanie zakaz parkowania. Plac budowy znajdzie się na skrzyżowaniu z ul. Inżynierską i z tego powodu nie będzie można przeciąć ul. 11 Listopada jadąc w ciągu ul. Inżynierskiej.

Objazd zostanie poprowadzony ulicami Targowa – Ratuszowa – 11 Listopada. Na ul. 11 Listopada pomiędzy ulicami Inżynierską i Ratuszową będzie wprowadzony ruch dwukierunkowy.

Taka organizacja ruchu potrwa do 18 września.

TAK WYGLĄDAŁ REMONT TOROWISKA NA WOŁOSKIEJ:

Tramwajarze remontują torowisko na Wołoskiej
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

ep