Tramwaj z Nowodworów pojedzie częściej

Warszawa

Tomasz Zieliński/ tvnwarszawa.plTramwaj linii 2 na pętli Młociny

W poniedziałek zmieni się rozkład jazdy tramwaju linii numer dwa, który dowozi mieszkańców Nowodworów do metra Młociny. Dwójka pojedzie częściej - z przystanku Tarchomin Kościelny składy odjadą nawet co dwie minuty.

Jak podaje Zarząd Transportu Miejskiego, od poniedziałku składy z Nowodworów już od godziny 5.25 podjeżdżać będą na przystanek co 6 minut, a nie jak dotychczas co 10 minut. Z kolei od 6.12 zaczną kursować już z częstotliwością 4 minut. Dzięki tym zmianom pasażerowie jeszcze wygodniej dojadą do Młocin.

Trasa na Nowodwory została otworzona pod koniec lutego. Istniejący wcześniej odcinek do Tarchomina Kościelnego wydłużono o dwa przystanki: Stefanika i Nowodwory. Na nowej trasie jeździ tramwaj linii 2, który łączy mieszkańców Nowodworów z Metrem Młociny. Prace przy budowie nowego odcinka rozpoczęły się w czerwcu 2016 roku. Za 31 mln zł wybudowały go dwie firmy: ZUE i Strabag.

14 minut

Tramwaje Warszawskie chwalą się nowoczesnymi technologiami, które wdrożono po raz pierwszy w Polsce. Na trasie zastosowano rozjazdy z krzyżownicami głębokorowkowymi. Eliminują one drgania i hałas. Oprócz tego tramwaj może pokonać rozjazd z większą prędkością. To oznacza, że składy jadą ciszej i szybciej, a podróż jest bardziej komfortowa.

Czas przejazdu z Nowodworów do stacji metra Młociny, według rozkładu, wynosi 14 minut.

Zobacz jak otwierano trasę:

Tramwaj dojeżdża na Nowodwory
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

md/mś