Przygotuj się na:

FERIE W KOMUNIKACJI

W czasie ferii zimowych autobusy i tramwaje będą jeździć według zmienionych rozkładów jazdy.

Tramwaj wypadł z szyn po zderzeniu z autem

TVN Warszawa

Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.plZderzenie tramwaju i samochodu na Woli

Na skrzyżowaniu ulic Młynarskiej i Żytniej tramwaj zderzył się z samochodem osobowym. Jedna osoba została ranna. Skład wypadł z szyn i wjechał na chodnik.

Policja otrzymała zgłoszenie około godziny 17.30. Na skrzyżowaniu Młynarskiej z Żytnią doszło do zderzenia tramwaju linii 24 z osobowym oplem. - Ruch tramwajów jest wstrzymany. Nikt z pasażerów tramwaju nie ucierpiał - przekazał Piotr Świstak z Komendy Stołecznej Policji. I zapewnił, że zarówno motorniczy, jak i kierujący autem, byli trzeźwi.

- Poszkodowana jest jedna osoba z samochodu osobowego, miała lekkie potłuczenia. Znalazła się pod opieką pogotowia ratunkowego - podał Wojciech Kapczyński ze straży pożarnej.

"Mocne uderzenie"

O przebiegu wypadku mówił reporter tvnwarszawa.pl. - To było bardzo mocne uderzenie. Opel odbił się i wpadł na parking, uszkadzając przy tym inne auto. Pierwszy człon tramwaju stoi w poprzek ulicy Młynarskiej. Na miejscu jest dźwig, który postawi tramwaj na tory - relacjonował Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl. I dodał, że w wyniku uderzenia, tramwaj wypadł z szyn i wjechał na chodnik.

Na miejscu pracowały straż pożarna, policja, pogotowie i służby techniczne Tramwajów Warszawskich.

Utrudnienia

Jak informował Zarząd Transportu Miejskiego, z powodu zablokowanego przejazdu linie tramwajowe 20, 23 i 24 zostały skierowane na trasy objazdowe. Uruchomiono zastępczą linię autobusową.

Przed godz. 19 utrudnienia zakończyły się. - Tramwaj został postawiony na tory i odholowany. Ruch wznowiono - podsumował Zieliński.

em/b