Tramwaj przez Bemowo łapie opóźnienie

Warszawa

Istniejący odcinek "trawiastych" torów fot. Marcin Gula/tvnwarszawa.pl

Mieszkańcy Bemowa na trawiaste torowisko w ul. Powstańców Śląskich jeszcze trochę poczekają. Najpierw miało być gotowe pod koniec 2011 roku, potem w kwietniu 2012, teraz termin oddania został przesunięty na "przed Euro 2012".

Mimo, że prace budowlane powinny rozpocząć się już na przełomie lipca i czerwca, wykonawca jeszcze kończy projektowanie nowego torowiska.

Wydłuża się projektowanie

– Finalizowane są prace projektowe. Miejski inżynier ruchu wprowadził do wcześniejszej koncepcji nowe rozwiązania na kilku skrzyżowaniach, co wydłuża proces projektowania – mówi Michał Powałka, rzecznik Tramwajów Warszawskich.

Wśród wcześniej nie uwzględnianych elementów projektu znalazły się np. budowa dojazdu do jednego ze sklepów, czy wydzielenie pasów do skrętu w prawo na skrzyżowaniach.

– Ostateczny termin oddania nowej linii to czerwiec 2012 roku – deklaruje Powałka.

Pierwsze nowe tory od lat

Inwestycja na Bemowie jest pierwszą od 2006 roku, kiedy oddano ponad dwukilometrową linię tramwajową między pętlą Piaski a Nowe Bemowo. Wtedy nowe torowisko kosztowało ponad 40 mln zł. Za podobnej długości nowy odcinek Tramwaje Warszawskie zapłacą prawie 50 mln zł, podobnie jak już istniejący fragment, będzie obsiany trawą.

mjc