Tramwaj potrącił kobietę? "Motorniczy odjechał"

Warszawa

targeo.plMiejsce zdarzenia

Policja otrzymała zgłoszenie o potrąceniu kobiety przez tramwaj na ulicy Grójeckiej. - Po kilku godzinach udało się odnaleźć motorniczego, który odjechał z miejsca zdarzenia - informuje stołeczna komenda.

- Zgłoszenie otrzymaliśmy kilka minut po godzinie 8. Wstępne ustalenia wskazują, że na wysokości przystanku Och-Teatr w kierunku Banacha tramwaj uderzył kobietę – informuje Agnieszka Włodarska z Komendy Stołecznej Policji. Jak dodała, kobieta nie odniosła większych obrażeń.

Odnaleźli motorniczego

Policja ustala dokładny przebieg zdarzenia. – Na razie jest to utrudnione, bo motorniczy odjechał z miejsca zdarzenia, szukamy go. Mógł nie zauważyć, że uderzył w pieszą – tłumaczyła przed godziną 9 Włodarska.

Przed godziną 12 poinformowała, że udało się odnaleźć motorniczego. - Mężczyzna jednak nic nie wniósł do sprawy, bo nie miał świadomości, że doszło do takiego zdarzenia. Po prostu nie zauważył, że ktoś został poszkodowany - tłumaczy Włodarska.

Z kolei Michał Powałka, rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich dodaje: – gromadzimy teraz monitoring, który pomoże nam wyjaśnić sprawę – precyzuje rzecznik.

Tramwajarze nie wykluczają, że piesza mogła się potknąć tuż przed tramwajem i wpadła w skład.

bf/ran