Tramwaj na Kasprzaka w 2020 r. Jest decyzja środowiskowa

Tramwaje WarszawskieWizualizacja zespołu przystankowego Szpital Wolski

"Decyzja środowiskowa dla budowy trasy tramwajowej w ciągu ul. Kasprzaka stała się ostateczna i prawomocna" – poinformowały w czwartek Tramwaje Warszawskie. Według planów tramwajarzy, trasa ma powstać w latach 2019-2020.

Chodzi o odcinek między Skierniewicką i Redutową. W ramach inwestycji zostanie przebudowana również trasa w ul. Wolskiej (od Kasprzaka do Elekcyjnej). Powstanie też węzeł tramwajowy przy przystanku Szpital Wolski.

"Przez węzeł ul. Wolskiej, Kasprzaka i Redutowej tramwaj przejedzie w sposób bezkolizyjny, a na pozostałych skrzyżowaniach zastosowany zostanie priorytet dla tramwajów w sygnalizacji świetlnej" – precyzują tramwajarze.

Wariant poprowadzenia tramwaju właśnie taką trasą został wybrany po konsultacjach społecznych przeprowadzonych w połowie ubiegłego roku.

Kiedy początek budowy?

Projektant przystąpił właśnie do opracowania stałej organizacji ruchu. Po zatwierdzeniu, opracowana zostanie dokładna dokumentacja budowlana i rozpoczną się prace.

"Termin budowy uzależniony jest od możliwości koordynacji z budową II linii metra i jej objazdami, tym niemniej chcielibyśmy otworzyć trasę dla Warszawiaków jak najszybciej, wiedząc, jak ważna jest dla mieszkańców Jelonek oraz Woli, w tym szczególnie - nowych osiedli na Odolanach" – informują Tramwaje Warszawskie.

Trawiaste torowisko

Jak dodają, większość trasy będzie wyposażona w trawiaste torowisko. Oprócz tego, większość przystanków ma mieć dwustronne dojścia, a przystanek pomiędzy ul. Bema a al. Prymasa Tysiąclecia będzie zapewniał przesiadkę do pociągów.

"Planujemy, że trasa powstanie w latach 2019-2020 w koordynacji z budową zachodniego odcinka drugiej linii metra" – zapowiadają Tramwaje Warszawskie.

Tramwaj na Kasprzaka w 2020 roku?
Tramwaj na Kasprzaka w 2020 roku? Mateusz Szmelter/ tvnwarszawa.pl

kw/r

Źródło zdjęcia głównego: Tramwaje Warszawskie

Pozostałe wiadomości