"Traktujemy dzielnice poważnie, przeznaczamy na każdą po całym dniu"

Warszawa

TVN24Jacek Wojciechowicz

Komitety lokalne powinny informować, kto będzie kandydatem na burmistrza w danej dzielnicy - uważa niezależny kandydat na prezydenta Warszawy Jacek Wojciechowicz.

Wojciechowicz w piątek w ramach akcji "18 dzielnic w 18 dni" odwiedził warszawski Ursynów. - Jest to kolejna dzielnica, w której chcemy zapoznać się z jej problemami, porozmawiać z mieszkańcami i z władzami - podkreśli.

"Kto będzie burmistrzem"

- Patryk Jaki stał pod blokiem, Rafał Trzaskowski obskoczył wszystkie dzielnice w jeden dzień, poświęcając sprawom dzielnic po pół godziny. My traktujemy dzielnice bardzo poważnie, problemy mieszkańców, tak naprawdę są w dzielnicach. W związku z tym przeznaczamy na każdą dzielnicę po całym dniu, żeby z tymi problemami się zapoznać - mówił Wojciechowicz.

Jak ocenił, żeby dobrze rządzić całą Warszawą, trzeba rozmawiać właśnie z mieszkańcami stolicy w ich dzielnicach.

Wojciechowicz oświadczył, że zaprezentowana przez Stowarzyszenia Nasz Ursynów i Otwarty Ursynów propozycja, żeby to komitety przedstawiały kandydatów na burmistrzów w dzielnicach, jest "bardzo dobrym pomysłem". - Pozwala to mieszkańcom mieć informację nie tylko, kto będzie radnym, ale kto będzie burmistrzem - wskazał.

Kandydat na prezydenta stolicy podkreślił też, że jego komitet nie wystawia list w dzielnicach, bo uważa, że prezydent "nie może być uczestnikiem politycznych sporów na terenie danej dzielnicy". - Może być, co najwyżej, arbitrem - dodał.

Piotr Skubiszewski, który został już wskazany na kandydata swojego komitetu na burmistrza Ursynowa, zaznaczył, że mieszkańcy powinni wiedzieć wcześniej, kto będzie kandydował na tę funkcję. "Mieszkańcy mają prawo wiedzieć na kogo głosują" - dodał.

Instalacja filtrów

Skubiszewski przedstawił również program wyborczy swojego stowarzyszenia i Naszego Ursynowa. Wśród 10 najważniejszych priorytetów dla dzielnicy znalazła się m.in. instalacja filtrów na wyrzutniach spalin przy Południowej Obwodnicy Warszawy, budowa pełnowymiarowego boiska do piłki nożnej z bieżnią lekkoatletyczną, utworzenie Centrum Aktywności Seniora oraz utworzenie pięciu nowych parków.

Jak dodał, planowane jest też utworzenie "spójnej" sieci dróg rowerowych, utworzenie 2 tys. dodatkowych miejsc w żłobkach, wprowadzenie bezpłatnych obiadów dla wszystkich uczniów szkół podstawowych oraz stworzenie miejskiej hali kupieckiej z targowiskiem.

Skubiszewski zaznaczył, że przedstawione priorytety są również priorytetami Wojciechowicza oraz komitetu "Akcji Warszawa", który został poparty przez Stowarzyszenia do Rady Warszawy.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy też o "jedynkach" na listach Wojciechowicza:

Prezentacja liderów list Wojciechowicza (I)TVN24
wideo 2/4

PAP/pm