Najnowsze

W Wawrze powstaną dwa nowe przejścia dla pieszych i chodnik. To projekt z budżetu obywatelskiego

Najnowsze

Autor:
kz/gp
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Trakt Lubelski zyska nowy chodnik

Zarząd Dróg Miejskich informuje o budowie nowego chodnika na Trakcie Lubelskim. Jego budową zainteresowane są trzy firmy, które złożyły oferty w przetargu. Zadaniem wybranego wykonawcy będzie również wyznaczenie dwóch przejść dla pieszych.

Jak przekazuje ZDM w postępowaniu zgłosiły się trzy firmy. Warszawski Adrog zaproponował wykonanie prac za 459 tys. zł brutto, Altor z Mińska Mazowieckiego – 491 tys. 815 zł brutto, a Zakład Robót Drogowych i Inżynieryjno-Instalacyjnych "Krol" z Wołomina – 488 tys. 752 zł brutto.

Teraz trwa sprawdzanie ofert.

Projekt stałej organizacji ruchu ZDM

Gdzie powstanie chodnik i przejścia dla pieszych? 

Zwycięski wykonawca będzie miał za zadanie wybudowanie chodnika po wschodniej stronie ulicy Trakt Lubelski od wlotu ulicy Lucerny do przystanku autobusowego "Trakt Lubelski – Las 02".

Ponadto wytyczy dwa przejścia dla pieszych. Pierwsze powstanie na wysokości posesji nr 257 i zostanie wyposażone w azyl oraz doświetlenie, aby po zmroku piesi byli lepiej widoczni dla kierowców.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO>>>

Drugie znajdzie się po południowej stronie ronda, u zbiegu ulic Kadetów i Lucerny. Zostanie wyznaczona wraz z przejazdem rowerowym, który umożliwi legalne przekroczenie jezdni ulicy Trakt Lubelski i włączenie się do ruchu lub wjechanie na drogę dla rowerów, której fragment powstanie po południowej stronie Kadetów.

Inwestycja została zgłoszona i zatwierdzona do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego. Projekt cieszył się dużą popularnością wśród mieszkańców. Poparło go 1060 osób.

Wybrany wykonawca będzie miał 90 dni na realizację prac od dnia podpisania umowy.

Projekty zrealizowane w 2020 roku w ramach budżetu obywatelskiego

Odnowiony teren przed Kościołem Pokamedulskim
Odnowiony teren przed Kościołem Pokamedulskim Facebook / Grzegorz Pietruczuk - Burmistrz Dzielnicy Bielany
wideo 2/5

Autor:kz/gp

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: ZDM

Pozostałe wiadomości