Trakt Królewski na święta zamienia się w zimowy deptak

Warszawa

R. MotylNowy Świat jak deptak

W święta Bożego Narodzenia na Trakcie Królewskim rządzić będą piesi. Nowy Świat zamieni się w deptak, a autobusy pojadą objazdami.

"W niedzielę i poniedziałek, 25 i 26 grudnia, ulice Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat staną się zimowym deptakiem" - poinformowało miasto.

Samochodem nie pojedziemy pomiędzy ul. Miodową a rondem gen. de Gaulle’a, jednak przejedziemy ul. Świętokrzyską przez skrzyżowanie z Nowym Światem. Autobusy linii 102, 105, 111, 116, 128, 175, 178, 180, 222, 503, 518 i N44 zostaną skierowane na trasy objazdowe.

"Sen o zimowej Warszawie"

Zamknięcie Nowego Światu dla samochodów ma zachęcić warszawiaków do świątecznych spacerów. A w tym roku jest co oglądać. Na Trakcie Królewskim rozbłysły ozdoby inspirowane przede wszystkim płatkami śniegu i lodowymi kryształami. Podobnie, jak w poprzednich latach "główną osią" świątecznych dekoracji jest właśnie Trakt Królewski - od pl. Zamkowego przez Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, pl. Trzech Krzyży i Aleje Ujazdowskie aż do Belwederu.Przewodnim elementem dekoracyjnym na ulicach Starówki są baldachimy. Świetlne sufity zostały zamontowane nad ul. Piwną, Świętojańską, Zapiecek, Nowomiejska i Freta. Jak co roku na Rynku Starego Miasta działać będzie lodowisko. Na dzieci atrakcje czekają m.in. na skwerze Hoovera, w postaci ciuchci i olbrzymiej chaty św. Mikołaja.

Odpalono świąteczne iluminacje
TVN24

kz/r