Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

Trakt Królewski jak tor kolarski. Będą się ścigać o "Pompkę Królaka"

Warszawa

Niemieckie Archiwum FederalneStanisław Królak

W niedzielę w stolicy odbędzie się już VI Memoriał Stanisława Królaka. Trakt Królewski i okoliczne ulice zmienią się w tor kolarski. Zawodnicy będą walczyć o "Pompkę Królaka". Dla kierowców i autobusów oznacza to objazdy.

Rywalizacja odbędzie się w kilku kategoriach wiekowych. Już od godziny 11 ścigać się będą przedszkolaki, dzieci i młodzież. Następnie do akcji przystąpią amatorzy na rowerach górskich oraz szosowych. Pokonają oni różne dystanse – od 300 metrów najmłodsi do 24 km najstarsi.

Amatorzy mogą zapisać się do wyścigu jeszcze w dniu imprezy w biurze zawodów w pobliżu placu Zamkowego. Na Starym Mieście natomiast kolarskie miasteczko.

Zawodowcy pojadą wieczorem

Wyścig główny z udziałem kolarzy polskich i zagranicznych grup zawodowych rozpocznie się o godzinie 18.00 i zostanie rozegrany jako kryterium uliczne na punkty w klasyfikacji indywidualnej na dystansie ok. 45 km (15 rund).

Specjalnymi gośćmi memoriału, którego patronem jest pierwszy polski zwycięzca Wyścigu Pokoju z 1956 roku będą jego córka Ewa Królak-Bończak oraz bracia. Na warszawską Starówkę zawitają też gwiazdy kolarstwa sprzed lat, z Ryszardem Szurkowskim na czele.

Zamkną Krakowskie Przedmieście

Wyścig zostanie rozegrany na trasie okrężnej ze startem i metą przy Krakowskim Przedmieściu. Runda liczy 3000 metrów i prowadzi ulicami:

Krakowskie Przedmieście – Miodowa – Senatorska – Moliera – Plac marsz. J. Piłsudskiego – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Karowa – Furmańska – Bednarska – Skwer H.C.Hoovera – Krakowskie Przedmieście.

Ten dystans uczestnicy wyścigów będą przejeżdżać wielokrotnie w zależności od kategorii. Trasa wyścigu będzie całkowicie zamknięta dla ruchu pojazdów od 8 do 21. Wprowadzony będzie też zakaz parkowania.

Autobusy linii 111, 116, 128, 175, 178, 180, 222, 503 i 518 pojadą objazdami.

Trasa wyścigu
UM Warszawa

jb/b