Tragiczny wypadek ukraińskiego autokaru. Dwie osoby nie żyją

Najnowsze

TVN24Tragiczny wypadek pod Warszawą

Dwie osoby zginęły, a jedenaście zostało rannych w wypadku, do którego doszło we wtorek wieczorem na trasie lubelskiej. Autokar zderzył się tam z samochodem osobowym. Przez kilka godzin droga była nieprzejezdna w obu kierunkach.

Autokarem podróżowali Ukraińscy turyści. Policja informuje, że właśnie wracali do kraju: - W wypadku zginął polski kierowca samochodu osobowego oraz kierowca autokaru narodowości ukraińskiej - informuje Piotr Świstak ze stołecznej policji - Ranni to także obywatele Ukrainy - dodał.

Wszyscy poszkodowani zostali rozwiezieni do warszawskich szpitali. Czterech z nich jest ciężko rannych.

"Jechał na Ukrainę"

Do wypadku rejsowego autokaru jadącego na Ukrainę z samochodem osobowym marki opel doszło w poniedziałek po 19.00 w miejscowości Wola Ducka.

Jak do tego doszło, opisywał na antenie TVN24 nasz reporter.

- Autobus marki Neoplan, jadący w stronę Lublina, zderzył się z wyjeżdżającym z ulicy Narutowicza samochodem osobowym marki opel. Po uderzeniu pojazdy wpadły do rowu. Autokar częściowo przygniótł samochód - relacjonował Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.

Policja na razie nie ustaliła jeszcze dlaczego doszło do wypadku.

Na miejsce przyjechały znaczne siły policji, straży pożarnej i prokurator. W akcji wzięło udział 10 jednostek straży pożarnej, państwowej i ochotniczej, oraz dwa specjalistyczne zastępy ratownicze. Zabezpieczone zostały wycieki benzyny i olejów.

Mówi Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.plTVN24

Później dodał, że autobus musi zostać postawiony na koła i odholowany, zaś pozostałości opla uprzątnięte.

Wypadek w Woli DuckiejTomasz Zieliński /tvnwarszawa.pl

Droga zablokowana, objazdy

Trasa nr 17 była zablokowana przez kilka godzin. Udało się ją udrożnić przed północą. - Ulica jest przejezdna. Działania służb zakończyły się w nocy - poinformowała we wtorek po 6.00 Karolina Pardej, rzecznik otwockiej policji.

Tragiczny wypadek pod WarszawąTVN24 / tvnwarszawa.pl
Do wypadku doszło w Woli Duckiejtargeo.pl

wp/mz