Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Tragiczny wypadek, pasażerka nie żyje. Kierująca była po alkoholu

Warszawa

Artur Węgrzynowicz/ tvnwarszawa.plW wypadku zginęła jedna osoba

Kierująca fordem, który w sobotę uderzył w barierki na S8, była pod wpływem alkoholu. Badania wykazały, że miała we krwi 0,26 mg alkoholu. W wypadku zginęła pasażerka forda, która w wyniku zderzenia wypadła z samochodu.

- Kierująca miała 0,26 mg alkoholu we krwi w pierwszym badaniu, drugie wykazało 0,20 mg. W niedzielę prokuratura wnioskowała o tymczasowy areszt kobiety. Sąd oddalił wniosek i zastosował inny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego - poinformował tvnwarszawa.pl Michał Dziekański, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Jedna osoba nie żyje

Do tragicznego wypadku doszło w sobotę, 29 października około godziny 16.15 przed wjazdem z trasy S8 na autostradę A2 na węźle Konotopa.

- Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierująca fordem straciła panowanie nad pojazdem i wpadła w poślizg. Uderzyła w bariery, w wyniku czego pasażerka wypadła z samochodu i poniosła śmierć na miejscu - mówiła w sobotę Iwona Jurkiewicz z zespołu prasowego policji. W zderzeniu zostały ranne jeszcze dwie osoby podróżujące fordem.

Sprawa została przekazana prokuraturze, która wyjaśnia przyczyny wypadku.

Z pierwszych relacji z miejsca zdarzenia, wynikało że kobieta która zginęła prawdopodobnie nie miała zapiętych pasów.

Uderzenie sprawiło, że silnik pojazdu wypadł na ulicę.

Tragiczny wypadek na S8. Ford uderzył w bariery, nie żyje pasażerka
Artur Węgrzynowicz | tvnwarszawa.pl

md/sk