Tragiczny finał libacji. Zarzuty dla matki i syna

Warszawa

kspZatrzymany mężczyzna

Policjanci zatrzymali dwie osoby w związku z zabójstwem na Grochowie. Młody mężczyzna jest podejrzany o zadawanie śmiertelnych ciosów, a jego matka o nieudzielenie pierwszej pomocy. Oboje zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani.

Policjanci otrzymali zgłoszenie z Czapelskiej na Pradze Południe. Mieli pomóc nieprzytomnej kobiecie. Jednak kiedy przyjechali, ta już nie żyła.

Tragiczny finał libacji

Funkcjonariusze ustalili, że w mieszkaniu poszkodowanej odbywała się wcześniej libacja alkoholowa.

"Na początku bardzo trudno było ustalić jakiekolwiek fakty i odtworzyć przebieg zdarzeń, ponieważ wszyscy byli pod wpływem alkoholu" – podaje stołeczna komenda.

Kryminalni zajęli się sprawą. "W wyniku zebranych informacji okazało się, że 22-letni mężczyzna najprawdopodobniej zabił pokrzywdzoną, a jego matka, która była na miejscu, nie wezwała i nie udzieliła pomocy oraz nie powiadomiła o wszystkim odpowiednich służb. Dopiero po jakimś czasie opowiedziała, co się stało swojemu partnerowi" – podają w komunikacie stołeczni funkcjonariusze.

Zarzuty i areszt dla matki i syna

Zarówno kobieta jak i jej syn zostali zatrzymani. Usłyszeli zarzuty.

Kobieta odpowie za dwa przestępstwa: nieudzielenie pomocy i niepowiadomienie służb. Jej synowi prokuratura zarzuca zabójstwo. Decyzją sądu oboje zostali tymczasowo aresztowani.

Informowaliśmy o prawomocnym wyroku dla mężczyzny, który podłożył bombę przed drzwi swojego wspólnika:

"Trudno tej skrusze nadawać szczególny wymiar"Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl
wideo 2/4

kz/b