Tragiczna śmierć młodego dominikanina. "Prawdopodobnie rażony piorunem"

Warszawa

dominikanie.plBrat Antoni Marczewski miał 30 lat

"Brat Antoni Marczewski OP nie żyje. Zginął wczoraj prawdopodobnie rażony piorunem. Proszę o modlitwę za Antka i jego rodzinę"– napisał we wtorek rano na Twitterze ojciec Paweł Kozacki OP, przełożony Polskiej Prowincji Zakonu Kaznodziejskiego.

Brat Antoni Marczewski OP urodził się w 1986 roku w Warszawie. Ukończył magisterskie studia biologiczne na Uniwersytecie Gdańskim oraz licencjackie na Wydziale Rolnictwa i Biologii Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Interesował się ochroną środowiska naturalnego w ujęciu chrześcijańskim.

O śmierci zakonnika poinformował na Twitterze przełożony Polskiej Prowincji Zakonu Kaznodziejskiego, ojciec Paweł Kozacki OP.

"Dominikanin, brat student, biolog środowiskowy"

Marczewski jako świecki student związany był z dominikańskim duszpasterstwem akademickim przy stołecznym klasztorze przy ulicy Freta.

Urodził się w Warszawie, ukończył studia licencjackie na Wydziale Rolnictwa i Biologii SGGW. Tytuł magistra zdobył w zakresie nauk biologicznych na Uniwersytecie Gdańskim.

Dominikanin i biolog

Do zakonu wstąpił przed dwoma laty, a 15 sierpnia 2015 roku złożył pierwsze śluby. Niedawno ukończył pierwszy rok studiów w Kolegium Filozoficzno-Teologicznym Ojców Dominikanów w Krakowie.

"Dominikanin, brat student, biolog środowiskowy z wykształcenia i zamiłowania. Zainteresowany zwł. ochroną przyroda z perspektywy chrześcijańskiej" - opisywał się brat Antoni na Twitterze.

Współpracował również z ornitologicznym stowarzyszeniem OTOP, organizował spacery ornitologiczne po Warszawie.

tmw/rzw