Przygotuj się na:

ZMIANY I UTRUDNIENIA NA GÓRCZEWSKIEJ

Od nocy z 31 maja na 1 czerwca ruch w obu kierunkach będzie odbywał się jezdnią w kierunku centrum.

  Tragiczna noc. W dwóch pożarach zginęły trzy osoby

  Najnowsze

  Kontakt 24/ Papkin 86Pożar przy Muzeum Kolejnictwa

  Dwa pożary i trzy ofiary śmiertelne - to tragiczny bilans ostatniej nocy. Jeden z pożarów wybuchł w altance na ogródkach działkowych przy ul. Orląt Lwowskich, drugi w magazynie przy Muzeum Kolejnictwa. - Ofiarami są prawdopodobnie bezdomni - informuje Agnieszka Hamelusz z Komendy Stołecznej Policji.

  Zgłoszenie o pożarze w jednej z altanek na ogródkach działkowych przy ul. Orląt Lwowskich straż pożarna i policja dostały na kilka minut przed godz. 3. - Służby, które pojechały ma miejsce, znalazły dwa zwęglone ciała. Prawdopodobnie są to osoby bezdomne - informuje kom. Agnieszka Hamelusz z KSP.

  Jak ustaliła policja, przyczyną podpalenia było najprawdopodobniej zaprószenie ognia przez jedną z ofiar. - W okresie zimy osoby bezdomne często szukają schronienia w opuszczonych budynkach i altanach - dodaje.

  Pożar przy Muzeum Kolejnictwa

  Nad ranem straż pożarna została zawiadomiona o kolejnym pożarze. Tym razem w budynkach magazynowych w pobliżu ul Kolejowej, tuż obok Muzeum Kolejnictwa. Służby zaalarmował bezdomny.

  Na miejsce wysłane zostały dwa zastępy strażaków. - W trakcie akcji strażacy natrafili na zwęglone ciało. Lekarz stwierdził zgon. Z powodu znacznych obrażeń, nie udało nam się na razie ustalić tożsamości ofiary - informuje kpt. Michał Konopka.

  Z informacji straży pożarnej wynika, że ogień rozprzestrzenił się na jedno pomieszczenie. - Obecnie na miejscu strażacy prowadzą akcję dogaszania i zabezpieczenia budynku - informował rano Konopka.

  Na miejscu pojawili się także policjanci. - Wstępne ustalenia wskazują na to, że ofiarą mogła być osoba bezdomna - dodała kom. Agnieszka Hamelusz.

  Zdjęcie driverowe : warszawska straż pożarna

  Pożar przy Muzeum Kolejnictwatargeo

  jk//ec

  Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24/ Papkin 86