Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Tragiczna noc. W dwóch pożarach zginęły trzy osoby

Warszawa

Kontakt 24/ Papkin 86Pożar przy Muzeum Kolejnictwa

Dwa pożary i trzy ofiary śmiertelne - to tragiczny bilans ostatniej nocy. Jeden z pożarów wybuchł w altance na ogródkach działkowych przy ul. Orląt Lwowskich, drugi w magazynie przy Muzeum Kolejnictwa. - Ofiarami są prawdopodobnie bezdomni - informuje Agnieszka Hamelusz z Komendy Stołecznej Policji.

Zgłoszenie o pożarze w jednej z altanek na ogródkach działkowych przy ul. Orląt Lwowskich straż pożarna i policja dostały na kilka minut przed godz. 3. - Służby, które pojechały ma miejsce, znalazły dwa zwęglone ciała. Prawdopodobnie są to osoby bezdomne - informuje kom. Agnieszka Hamelusz z KSP.

Jak ustaliła policja, przyczyną podpalenia było najprawdopodobniej zaprószenie ognia przez jedną z ofiar. - W okresie zimy osoby bezdomne często szukają schronienia w opuszczonych budynkach i altanach - dodaje.

Pożar przy Muzeum Kolejnictwa

Nad ranem straż pożarna została zawiadomiona o kolejnym pożarze. Tym razem w budynkach magazynowych w pobliżu ul Kolejowej, tuż obok Muzeum Kolejnictwa. Służby zaalarmował bezdomny.

Na miejsce wysłane zostały dwa zastępy strażaków. - W trakcie akcji strażacy natrafili na zwęglone ciało. Lekarz stwierdził zgon. Z powodu znacznych obrażeń, nie udało nam się na razie ustalić tożsamości ofiary - informuje kpt. Michał Konopka.

Z informacji straży pożarnej wynika, że ogień rozprzestrzenił się na jedno pomieszczenie. - Obecnie na miejscu strażacy prowadzą akcję dogaszania i zabezpieczenia budynku - informował rano Konopka.

Na miejscu pojawili się także policjanci. - Wstępne ustalenia wskazują na to, że ofiarą mogła być osoba bezdomna - dodała kom. Agnieszka Hamelusz.

Zdjęcie driverowe : warszawska straż pożarna

Pożar przy Muzeum Kolejnictwa
targeo

jk//ec