Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Tory w trawie na pl. Inwalidów

Warszawa

fot

Korzystając z okazji zamknięcia linii pomiędzy ul. Andersa a pl. Wilsona, Tramwaje Warszawskie przebudowują część torowiska. W ramach modernizacji, na tory na pl. Inwalidów zostanie wysiana trawa.

- Wiemy, że mieszkańcom podoba się idea trawiastych torowisk, czego dowodem są pozytywne opinie na temat jedynego, jak dotąd tego typu, na Powstańców Śląskich – tłumaczy Michał Powałka.

Ciche tory

Na pl. Inwalidów tory są wykonywane w nowoczesnej technologii, dzięki czemu składy będą się w tym rejonie poruszać znacznie ciszej. Przy okazji Tramwaje Warszawskie przebudowały również rozjazdy na pl Wilsona, gdzie hałas tworzony przez przejeżdżające pojazdy będzie mniejszy. Kiedy pierwsze tramwaje wrócą na ul. Mickiewicza? Wszystko zależy jak szybko zakończy się budowa wiaduktu Andersa. Według planu ma to nastąpić w październiku 2011.

Będzie więcej trawy

Już wiadomo, że trawiastych torowisk będzie w stolicy więcej. – Tego typu technologię zastosujemy również przy budowie torów na Bemowie, pomiędzy Radiową i Górczewską, a także przy modernizacji torów w al. Zielenieckiej – mówi Powałka. - To gdzie powstaną kolejne trasy tramwajowe o zabudowie trawiastej zadecydują nasze analizy - dodaje.

mjc