Toruńska, Marsa, Rzymowskiego. Mapa weekendowych remontów

Warszawa

targeo.plUtrudnienia na Trasie Toruńskiej

W najbliższy weekend warszawiacy muszą przygotować się na sporą dawkę utrudnień drogowych. Robotnicy zablokują Trasę Toruńską przy ul. Głębockiej, a także ulice Wólczyńską i Rzymowskiego. Nie będzie też przejazdu przez tory kolejowe w ciągu ulicy Marsa.

Drogowcy wracają na Trasę Toruńską w rejonie węzła Głębocka, gdzie od sierpnia prowadzone są prace konserwacyjne.

W sobotę od godz. 7.00 do godz. 20.00 zamknięta dla ruchu będzie jezdnia trasy głównej S8 w kierunku mostu Grota-Roweckiego. Kierowcy będą poruszali się po równoległej jezdni zbiorczo-rozprowadzającej. W niedzielę drogowcy przejdą na drugą jezdnię. Od godz. 7.00 do godz. 20.00 zamknięta dla ruchu będzie nitka w kierunku Marek. W tym przypadku również kierowcy będą poruszali się po równoległej jezdni zbiorczo-rozprowadzającej.

Jak zapowiada Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, to już ostatni etap prac konserwacyjnych na tych wiaduktach.

Utrudnienia na ul
targeo.pl

Wracają też na Marsa

W piątek kierowcy znów będą musieli liczyć się z utrudnieniami na ul. Marsa. Od 23.00 w piątek do godz. 4.00 w poniedziałek zamknięty dla ruchu będzie przejazd przez tory kolejowe w ciągu ul. Marsa. Samochody zostaną skierowane na objazd ulicami Strażacką i Żołnierską.

Utrudnienia związane są z remontem przejazdów kolejowych w ciągu ul. Marsa. Jak zapowiadali kolejarze, to drugi i ostatni weekend z utrudnieniami w tym miejscu.

Zarząd Transportu Miejskiego ostrzega, że linia 115 zostanie skierowana na trasę skróconą. Tu znajdziesz szczegóły.

Utrudnienia na ul
targeo.pl

Dwie frezowanki

Zarząd Dróg Miejskich również nie próżnuje. Nową nawierzchnię zyska ul. Rzymowskiego na odcinku od ul. Cybernetyki do ul. Gotarda wraz ze skrzyżowaniem.

Kierowcy będą mogli skręcić z ul. Cybernetyki w lewo w ul. Rzymowskiego (w kierunku al. Wilanowskiej). Proponowane objazdy prowadzą ulicami: al. Wilanowską – al. Lotników – Puławską; al. Wilanowską – Puławską; Rzymowskiego – Modzelewskiego – al. Lotników – al. Wilanowską.

Na trasy objazdowe zostaną skierowane również autobusy komunikacji miejskiej. Tu znajdziesz szczegóły.

Drogowcy pracować będą również na ul. Wólczyńskiej. W związku z tym zamknięty zostanie odcinek od ul. Conrada do al. Reymonta.

Proponowane objazdy prowadzą ulicami: Sokratesa – J. Kasprowicza – M. Oczapowskiego; J. Conrada – al. W. Reymonta.

W obu przypadkach z utrudnieniami kierowcy muszą się liczyć od godziny 22.00 w piątek do poniedziałku do 4 rano. Na czas prac zmianie ulegnie również organizacja komunikacji miejskiej. Tu znajdziesz szczegóły.

Utrudnienia na ul
targeo.pl

Przejdą w szczytnym celu

Po raz 9. ulicami Warszawy przejdzie Ecco Walkathon. Trasy tego charytatywnego spaceru przebiegać będzie ulicami:

Trasa 6 km: start Park Agrykola – Szwoleżerów – Czerniakowska – Suligowskiego – Podchorążych – Gagarina – Belwederska – Park Morskie Oko – Puławska – al. Szucha – meta Park Agrykola.

Trasa 10 km: start Park Agrykola – Szwoleżerów – Czerniakowska –Suligowskiego – Podchorążych – Gagarina – Belwederska – Park Morskie Oko – Puławska – Rakowiecka – al. Niepodległości – Pole Mokotowskie – al. Armii Ludowej – meta Park Agrykola

Kierowcy mogą spodziewać się chwilowych utrudnień w ruchu kołowym przy przejściach dla pieszych.

Początek imprezy zaplanowany jest na godz. 9.00, a koniec na godz. 14.00.

Przebiegną pielgrzymki

Zarząd Transportu Miejskiego informuje również o sobotnich utrudnieniach związanych z pielgrzymkami biegowymi.

- od godz. ok. 15:00 do godz. ok. 17:15 ulicami: al. Krakowską – Grójecką – Al. Jerozolimskimi – Marszałkowską – Andersa – Mickiewicza – pl. Wilsona – Mierosławskiego – Felińskiego – Hozjusza przebiegnie pielgrzymka z Katowic do Warszawy;

- od godz. ok. 15:30 do godz. ok. 16:30 pielgrzymka biegowa z Płocka do Warszawy pobiegnie ulicami: Arkuszową – Wólczyńską – Żeromskiego – Marymoncką – Słowackiego – Popiełuszki – Krasińskiego;

- od godz. ok. 16:00 do godz. ok. 16:30 pielgrzymka biegowa z Pułtuska do Warszawy przebiegnie ulicami: Modlińską – trasą mostu Skłodowskiej–Curie – Nocznickiego – Wólczyńską – Żeromskiego – Marymoncką – Słowackiego – Popiełuszki – Krasińskiego.

Nawet 100 tysięcy osób

Sobota, to ostatni dzień, w którym związkowcy będą pikietować w stolicy. Jak zapowiadają organizatorzy, w manifestacji, która przejdzie sprzed Sejmu ulicami Warszawy na pl. Zamkowy może wziąć udział nawet 100 tysięcy osób.

Tak wyglądały sierpniowe utrudnienia na Trasie Toruńskiej

su/b

Utrudnienia na Trasie Toruńskiej
Lech Marcinczak /tvnwarszawa.pl