Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Tonąca Polonia sponsora się chwyta. Tylko czy ją uratuje?

Warszawa

M. Kostrzewa / Legia.comPrzy Konwiktorskiej może poprawią się humory

Warszawska Polonia zyskała nowego sponsora. Na koszulkach stołecznego zespołu pojawi się logo firmy z branży budowlanej. Na razie nie wiadomo, czy pomoc będzie na tyle wystarczająca, aby uchronić klub przed odebraniem licencji.

Umowę z firmą Murapol - notabene wspierającą również innego ligowca, Podbeskidzie - Polonia podpisała podczas piątkowej konferencji prasowej.

"Gramy z nowym logo i cieszymy się, że firma Murapol została sponsorem Polonii Warszawa" - ogłosił triumfalnie rzecznik klubu Adam Drygalski.

Co z licencją?

Tyle że umowa obowiązuje do końca sezonu, czyli przez dwa najbliższe tygodnie i można wątpić, czy środki finansowe, jakie z tego tytuły wpłyną na konto klubu, wystarczą na spłatę długów (Polonia ma zaległości wobec piłkarzy, Urzędu Skarbowego i ZUS).

A te wynoszą 5 mln złotych i są głównym powodem, dla którego "Czarne Koszule" nie otrzymały w środę licencji na grę w ekstraklasie w przyszłym sezonie.

Klub od decyzji Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN może odwołać się do 28 maja.

CZYTAJ TEŻ NA SPORT.TVN24.PL

twis//ec