To tu zaczął się pożar: dwa piętra śmieci w mieszkaniu

Warszawa

TVN24Wnętrze mieszkania, w którym wybuchł pożar

Straż pożarna potwierdza: pożar przy Fasolowej wybuchł w mieszkaniu, w którym zgromadzone było mnóstwo śmieci. Tak dużo, że strażacy nie mogli wejść do środka. A gdy już im się to udało, widok zaskoczył nawet ich.

- Kiedy otworzyliśmy drzwi, zamiast pomieszczenia kuchennego mieliśmy przed sobą wysoką stertę rzeczy. Tak było we wszystkich pomieszczeniach - relacjonuje st. kpt. Artur Laudy ze stołecznej komendy staży pożarnej.

I dodaje, że mieszkanie był dwupoziomowe, a pod sufitem było tylko pół metra prześwitu. - To był magazyn. Od podłogi po sufit leżały sterty ubrań, gazet, mebli, beczek, kanistrów i nie wiadomo jeszcze czego. W pokojach przestrzeń między sufitem a stertami wynosiła pół metra. Nie mogliśmy wejść po schodach na druga kondygnację mieszkania, bo też były pozastawiane - dodaje.

Sterta śmieci w mieszkaniu

Na zdjęciach zdobytych przez reportera TVN24 Radomira Wita widać mieszkanie, w którym wybuchł pożar i pozostałości jego wyposażenia już po tym, jak część wynieśli strażacy. Na jednym z nich sterta piętrzących się przedmiotów zasłania niemal widok okna, natomiast w kuchni, gdzie ogień pojawił się na początku, rzeczy sięgają wysokości szafek.

Strażacy przyznają, że - choć zlokalizowali źródło ognia - mieli problem, by do niego dotrzeć.

Zatrzymano mężczyznę

Policja zatrzymała 61-letniego właściciela mieszkania. - W chwili zatrzymania był trzeźwy. Obecnie przebywa w policyjnym areszcie - mówi nam podkom. Edyta Wisowska z komendy na Ochocie. - Od środy policjanci zabezpieczają teren, ślady i dowody, które pozwolą wyjaśnić okoliczności i przyczyny tego pożaru. Za wcześnie jest by mówić o ewentualnych zarzutach - dodaje.

W akcji gaśniczej przy ulicy Fasolowej we Włochach wzięło udział 150 strażaków, niemal sto osób ewakuowano.

Działania trwały do późnych godzin wieczornych.

Ewakuowano ok. setkę osób
Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.pl
Ogień się rozprzestrzenia
Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.pl

skw/r