To trzeci zwycięski mecz naszej reprezentacji na Stadionie Narodowym

Warszawa

| foto: PAP/EPA, video: TVN24 Historyczne zwycięstwo

Sobotnia, pierwsza w historii, wygrana piłkarskiej reprezentacji Polski nad Niemcami (2:0) była trzecim zwycięskim meczem biało-czerwonych na warszawskim Stadionie Narodowym. W dotychczasowych 10 starciach na stołecznej arenie biało-czerwoni zremisowali pięć razy, a dwukrotnie ponieśli porażkę.

Piłkarska inauguracja głównej polskiej areny Euro 2012 miała miejsce 29 lutego 2012, a zespół prowadzony wówczas przez Franciszka Smudę zremisował z Portugalią 0:0. Z kolei remisami 1:1 zakończyły się dwa występy na Euro 2012 - z Grecją i Rosją. Kolejne dwie nierozstrzygnięte potyczki to spotkania kwalifikacji mistrzostw świata - z Anglią i Czarnogórą po 1:1.

Dwa wcześniejsze zwycięstwa na Stadionie Narodowym biało-czerwoni zanotowali z mniej wymagającym rywalami - RPA 1:0 i San Marino 5:0 (el. MŚ 2014). Natomiast porażkę ponieśli z Ukrainą 1:3 (el. MŚ 2014) i w towarzyskim spotkaniu ze Szkocją (0:1), która we wtorek ponownie będzie przeciwnikiem Polaków, ale tym razem stawką będą punkty eliminacji Euro 2016.

Najlepszym strzelcem polskiej drużyny w spotkaniach na tym obiekcie jest Robert Lewandowski, który zdobył cztery z 13 goli.

PAP/ec