Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

"To sygnał dla cwaniaczków i złodziei, wasz czas się skończył"

Warszawa

TVN24Pięć osób zatrzymanych

- Jestem przekonany, że poniedziałkowe zatrzymania CBA oznaczają, że jest coraz bliżej do wyjaśnienia afery reprywatyzacyjnej - podkreślił wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

Centralnego Biuro Antykorupcyjne na polecenie Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu zatrzymało w poniedziałek rano pięć osób w śledztwie dot. reprywatyzacji nieruchomości w Warszawie, m.in. adwokata Roberta N. i b. wicedyrektora w stołecznym ratuszu Jakuba R. Jak poinformowało CBA, zatrzymani usłyszą zarzuty m.in. o charakterze korupcyjnym.

"Prawo równe dla wszystkich"

Jaki był pytany w poniedziałek przez dziennikarzy w Sejmie, czy jego zdaniem zatrzymania oznaczają, że jest coraz bliżej do rozwiązania sprawy afery reprywatyzacyjnej.

- Jestem przekonany, że tak, ponieważ do tej pory mieliśmy takie przekonanie, że w sprawie afery reprywatyzacyjnej uczestniczył taki kwiat polskiej palestry, to jest to wszystko zrobione w taki sposób, że te osoby będą nietykalne, będą bezkarne - powiedział wiceszef MS.

- My pokazujemy, że prawo jest równe dla wszystkich, przywracamy poczucie wiary w polskie państwo, przywracamy nadzieję na sprawiedliwość. Dlatego jestem przekonany, że to jest dopiero początek. To jest taki jasny sygnał dla tych wszystkich cwaniaczków i złodziei, że wasz czas się skończył - powiedział. - Tak jak obiecaliśmy, państwo teoretyczne się kończy - dodał.

CZYTAJ WIĘCEJ O ZATRZYMANIACH

Zatrzymania w sprawie reprywatyzacji
TVN24

ran/b