Przygotuj się na:

FERIE W KOMUNIKACJI

W czasie ferii zimowych autobusy i tramwaje będą jeździć według zmienionych rozkładów jazdy.

To on zaatakował w siedzibie Agory

TVN Warszawa


Policja nadal poszukuje nożownika, który tydzień temu zaatakował mężczyznę w siedzibie Agory przy ulicy Czerskiej. Napastnik został uwieczniony na nagraniach monitoringu. Prokuratura wydała zgodę na ujawnienie jego wizerunku. Policja apeluje: jeśli ktoś go rozpozna, niech zgłosi się na policję.

Jak informuje Komenda Stołeczna Policji, do ataku doszło 28 marca 2012 r. około godziny 18.00. Sprawca zaatakował 37-letniego mężczyznę, który siedział przy stoliku w lokalu przy ulicy Czerskiej. Napastnik zadał mu kilka ciosów nożem w plecy i opuścił lokal.

Sprawę prowadzi prokuratura Rejonowa Warszawa Mokotów. Teraz wydała zgodę na upublicznienie wizerunku sprawcy. Atak zakwalifikowano jako usiłowanie zabójstwa.

"Zapewniamy anonimowość"

Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę lub mają jakiekolwiek informacje na jego temat proszone są o kontakt z policjantami Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Rejonowej Policji Warszawa II (Mokotów, Ursynów, Wilanów. - Jak zawsze w takich przypadkach, zapewniamy anonimowość - mówi Mariusz Mrozek z biura prasowego KSP.

Informacje można przekazywać pod numerami tel. 22 603 11 20 (w godz. 8.00 – 16.00) lub 534-118-042 oraz całodobowo pod numerem tel. 22 603 11 55 lub pisemnie na adres e-mail: mokotow@policja.waw.pl.

"Apelujemy o współpracę z policją i prokuraturą"

O współpracę z policją apelowało też stowarzyszenie Projekt Warszawa, w którego zarządzie jest poszkodowany.

Na warszawa@tvn.pl otrzymaliśmy oświadczenie, podpisane przez Agnieszkę Kuncewicz (byłą radną Warszawy) i Brygidę Kuźniak z Partii Demokratycznej oraz Instytutu Społeczno-Liberalnego, z którymi to organizacjami - jak czytamy w piśmie - jest związana ofiara nożownika. Pisały, że stan zdrowia ofiary ataku poprawia się.

KSP/su/mz