Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

To nie mors, to bóbr! Gryzoń kąpie się w przeręblu

Warszawa

To nie mors, to bóbr! Gryzoń gapi się spod lodu

Od Reportera 24 otrzymaliśmy piękne zdjęcia oraz film zamarzniętej Wisły i kąpiącego się w przeręblu bobra.Reporter 24 TataZosi 2 stycznia wybrał się nad Wisłę w okolicach mostu Siekierkowskiego w Warszawie.

- 2 stycznia wybrałem się na spacer wzdłuż Wisły. Wziąłem ze sobą aparat fotograficzny w nadziei uwiecznienia wschodu Słońca nad Wisłą - pisze TataZosi. - Jednak nie to stało się tematem moich zdjęć i krótkiego filmiku. W małej zatoczce zauważyłem żeremie i świeże przeręble, z których korzystają bobry do oddychania. Kilka minut i pojawił się "właściciel posesji". Jednak dłużej nie zakłócałem spokoju bobra i skierowałem się obiektywem na rzekę - dodaje.

Mistrz nurkowania

Bobry są największymi gryzoniami w Europie. Mogą pod wodą przebywać przez 15 minut. Ich oczy chroni dodatkowa powieka, uszy i nos zatyka fałda skórna, a otwór gębowy zamyka szczelnie rozdwojona górna wargę. Gryzonie zimę spędzają na ogół w norach lub żeremiach - nie zapadają w sen zimowy.

Zwierzę chronione

Bobry w Polsce podlegają częściowej ochronie gatunkowej. Oznacza to, że zabronione jest zabijanie, okaleczanie i chwytanie tych zwierząt. Nie można także ich niepokoić oraz niszczyć tam i żeremi bez zezwolenia.

CZYTAJ TEŻ NA KONTAKT24

Kontakt24, wikipedia.org