Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

"To nie jest tak, że Gronkiewicz-Waltz wywołuje kogoś do tablicy, jak ucznia"

Warszawa

TVN24PiS odpowiada na propozycję piątkowej debaty

Politycy Prawa i Sprawiedliwości odpowiedzieli na wtorkową propozycję Hanny Gronkiewicz-Waltz by debata prezydencka odbyła się w piątek. - To nie jest tak, że prezydent wywołuje kogoś do tablicy, jak ucznia - powiedział rzecznik PiS, Marcin Mastalerek.

Według wyników z 92 proc. okręgów, Gronkiewicz-Waltz i Sasin przeszli do drugiej tury wyborów, która odbędzie się 30 listopada.Walcząca o reelekcję prezydent Warszawy zapewniła na wtorkowej konferencji prasowej, że chce rozmawiać z Sasinem podczas debaty "rzetelnej i spokojnej".

Komentując wezwanie prezydent stolicy, przewodniczący klubu PiS Mariusz Błaszczak przypomniał, że Sasin przed pierwszą turą wyborów zwracał się do Gronkiewicz-Waltz o udział w debacie. - Wtedy to ignorowała, ale debata przed II turą wyborów w Warszawie musi się odbyć - podkreślił Błaszczak.Rzecznik PiS Marcin Mastalerek zastrzegł jednak, że do debaty niekoniecznie musi dojść w piątek. - To nie jest tak, że prezydent Gronkiewicz-Waltz wywołuje kogoś do tablicy, jak ucznia - podkreślił. Jak mówił, konieczne jest porozumienie co do formuły debaty.

Propozycja prezydent

Na konferencji prasowej Hanna Gronkiewicz-Waltz zaproponowała Jackowi Sasinowi debatę w najbliższy piątek. Według prezydent miałaby ona głównie dotyczyć miejsca Warszawy w Europie.- Mieszkańcy Warszawy zadecydowali w ostatnią niedzielę, że odbędzie się II tura wyborów. Chcę powiedzieć, że szanuję ich decyzję. Uważam, że zasługują na głęboką dyskusję merytoryczną, co do przyszłości naszego miasta, co do przyszłości Warszawy - stwierdziła we wtorek Gronkiewicz-Waltz na konferencji prasowej, która odbyła się pod kolumną Zygmunta.

Druga tura niemal pewna

W poniedziałek późnym wieczorem Państwowa Komisja Wyborcza podała dane z 92,78 proc. zatwierdzonych protokołów. Wynika z nich, że w drugiej turze Hanna Gronkiewicz-Waltz zmierzy się z Jackiem Sasinem. Nadal nie wiadomo, kto wygrał wybory do rady miasta i rad dzielnic.Jak podała po 22.00 PKW, Hanna Gronkiewicz-Waltz (PO) zdobyła 47,16 proc. głosów, a Jacek Sasin (PiS) 27,75 proc. głosów. Trzecie miejsce ma Piotr Guział (Warszawska Wspólnota Samorządowa) z wynikiem 8,57 proc.

PAP/jb/mz