Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE DROGOWYM

Szóstego grudnia weszły w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

To nie był zwykły pożar, to było zabójstwo. Podejrzany wpadł po roku

Warszawa

kspZatrzymanie Krzysztofa K. (nagranie archiwalne)

Starsza, ciężko poparzona kobieta zmarła w szpitalu. To nie był wypadek, jej mieszkanie na warszawskiej Ochocie podpalił mężczyzna, którego dopiero co poznała. Stołeczni policjanci zatrzymali podejrzanego o zabójstwo po prawie roku od tragedii. Wszystkie ślady prowadziły do Wawra.

Jak informuje stołeczna komenda, do zbrodni doszło prawie rok temu, a ofiarą Krzysztofa K. była 62-letnia kobieta. W piątek 37-latek został tymczasowo aresztowany przez sąd.

Kiedy w lipcu ubiegłego roku w mieszkaniu na terenie Ochoty doszło do pożaru, ucierpiała w nim jego właścicielka. 62-latka z rozległymi poparzeniami trafiła do szpitala i kilka dni później zmarła. O pożarze informowaliśmy czytelników na portalu tvnwarszawa.pl.

"Początkowo nic nie wskazywało na to, że kobieta mogła paść ofiarą przestępstwa, a zdarzenie miało charakter losowy. Postępowanie prowadzone w związku z tym zdarzeniem zostało umorzone, ale nie zapomnieli o niej funkcjonariusze. Sprawą w styczniu zajęli się stołeczni policjanci z wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw"– informuje stołeczna komenda.

Przełom w śledztwie

W czasie śledztwa policjanci uzyskali informację o tym, że mieszkanka Ochoty mogła być jednak ofiarą zabójstwa. Wszystkie ślady prowadziły do Krzysztofa K.

"Okazało się, że mężczyzna, który poznał kobietę dzień wcześniej, wzniecił ogień w jej mieszkaniu, doprowadzając w ten sposób do śmierci 62-latki"– dodają warszawscy policjanci.

Rozpoczęły się poszukiwania podejrzanego, który od dłuższego przebywał poza miejscem zamieszkania. Na jego trop policjanci wpadli w Wawrze. 37-latek trafił do komendy, apotem do praskiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzut zabójstwa.

Krzysztofowi K. może grozić kara dożywocia. Jak informuje policja, mężczyzna jest oskarżony również o zabójstwo, do którego doszło na terenie Śląska i w tej sprawie odbywa się proces przed Sądem Okręgowym w Katowicach.

skw//ec