To już ostatnie TAK W niedzielę impreza

Warszawa

fot. Maciej Wężyk/tvnwarszawa.pl
NCS/www.stadionnarodowy.org.pl
NCS/www.stadionnarodowy.org.pl
fot. Maciej Wężyk/tvnwarszawa.pl
NCS/www.stadionnarodowy.org.pl
NCS/www.stadionnarodowy.org.pl
fot. Maciej Wężyk/tvnwarszawa.pl
NCS/www.stadionnarodowy.org.pl
NCS/www.stadionnarodowy.org.pl

Warszawa wydała zgodę na organizację imprezy masowej na Stadionie Narodowym. To ostatnie pozwolenie, którego brakowało Narodowemu Centrum Sportu, żeby w niedzielę uroczyście otworzyć arenę.

"OTO JESTEM"

Rozpoczęcie imprezy zaplanowano na godzinę 14.00. Zagrają na niej głównie popularne polskie zespoły:

Ramowy program imprezy:

14.00 - otwarcie bram Stadionu Narodowego w Warszawie15.00 - koncert VooVoo i Haydamaki16.00 - koncert Zakopower17.00 - koncert Coma18.00 - koncert T.Love19.00 - koncert Lady Pank20.00 - pokaz sztucznych ogni20.30 – zakończenie imprezy.

Wstęp na imprezę będzie bezpłatny. Urzędnicy przewidują, że na Narodowy przyjdzie ok. 40 tysięcy osób.

Kilkanaście dni po oficjalnym otwarciu stadionu ma zostać rozegrany pierwszy mecz - Superpuchar Polski, w którym zmierzą się Legia Warszawa z Wisłą Kraków. Murawa ma być gotowa dopiero dzień przed meczem 10 lutego.

Przedstawiciele ratusza nie przesądzili jeszcze, czy wydadzą zgodę na organizację Superpucharu: -To już będzie inna sytuacja. Tam będziemy mieli do czynienia z kibicami dwóch zwaśnionych drużyn, a stadion nie jest jeszcze w pełni gotowy. Pewne elementy trzeba wykończyć - tłumaczyła Ewa Gawor z Biura Bezpieczeństaw Ratusza.

Opóźnienie i ekspresowy finisz

Stadion zostanie otwarty ze sporym opóźnieniem. Początkowo planowano, że będzie gotowy na rozgrywany we wrześniu 2011 roku mecz Polska-Niemcy. Arenę udało się formalnie oddać do użytku 16 grudnia, ale bez murawy. Prace nad nią trwały jeszcze w styczniu tego roku.

W poniedziałek stołeczny ratusz musiał odmówić zgody na organizację imprezy, bo w wymaganym terminie nie udało się oddać płyty głównej boiska do użytku. Kiedy widmo kolejnego zawalonego terminu zajrzało politykom w oczy, wszystkie wymagane pozwolenia udało się zebrać w ekspresowym tempie i wydać ostateczną zgodę na organizację imprezy.

Zmiany w organizacji ruchu

W dniu imprezy przewiduje się wprowadzenie ograniczenia w parkowaniu poprzez wprowadzenie znaku B-36 z tabliczką T-24 informującą, że pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela, na następujących ciągach ulic w otoczeniu Stadionu Narodowego:

- ul. Wybrzeże Szczecińskie na odc. od ul. Okrzei do al. Poniatowskiego,- ul. Wał Miedzeszyński na odc. od al. Poniatowskiego do Trasy Łazienkowskiej z wyłączeniem parkingu dla samochodów osobowych po zachodniej stronie ul. Wał Miedzeszyński,- al. Zieleniecka,- ul. Lubelska,- ul. Skaryszewska,- ul. Zamoyskiego na odc. od ul. Marcinkowskiego do ul. Mińskiej,- ciąg ulic: al. Poniatowskiego – al. Waszyngtona na odc. od Wisłostrady do ul. Kinowej.

Od godziny 12:00 przewiduje się zamknięcie następujących ulic dla ruchu kołowego:

- ul. Francuska – całkowity zakaz wjazdu,- al. Zieleniecka – zostaje przeznaczona tylko dla pojazdów komunikacji publicznej,- obszar Saskiej Kępy ograniczony ulicami al. Waszyngtona – ul. Saską – ul. Zwycięzców – ul. Wał Miedzeszyński – ograniczony wjazd tylko dla mieszkańców.

W celu ułatwienia dostępu pieszych korzystających z komunikacji publicznej w drodze do Stadionu Narodowego zostanie wyznaczone dodatkowe przejście dla pieszych w poziomie jezdni przez al. Poniatowskiego na wysokości przystanków tramwajowych znajdujących się przed rondem Waszyngtona.

Na zakończenie koncertów między godziną 19:00 a 19:30 przewiduje się zamknięcie następujących ulic dla ruchu kołowego:

- ciąg ulic: Al. Jerozolimskie - al. Poniatowskiego – al. Waszyngtona na odc. od rondo de Gaulle'a do ul. Kinowej wraz z wyłączeniem ruchu tramwajowego,- planuje się wprowadzenie operacyjnego zamknięcia ciągu ulic: ul. Wybrzeże Szczecińskie – ul. Wal Miedzeszyński na odc. od Mostu Świętokrzyskiego do Trasy Łazienkowskiej.

Przystanki komunikacji publicznej dla powracających z imprezy od godziny 19:00 będą zlokalizowane w al. Waszyngtona na odcinku od ul. Saskiej do ul. Międzynarodowej. Istniejące przystanki komunikacji publicznej w bezpośrednim sąsiedztwie ronda Waszyngtona będą zawieszone

Bramy Stadionu Narodowego otwarte będą od godz. 14. Wejść będzie można przez bramy zlokalizowane od alei Księcia Poniatowskiego, od ronda Waszyngtona i od ul. Sokolej.

Koncerty zakończy o godz. 20 wielkim pokazem sztucznych ogni, który będzie dobrze widoczny w okolicach stadionu oraz po zachodniej stronie Wisły.