To już miała być kwestia podpisu. Ale tramwajarze chyba "coś" przeoczyli

Warszawa

Lech Marcinczak/ tvnwarszawa.plUtrudnienia na pl. Wileńskim

Autobusy przy Wileńskim jeszcze postoją w korkach. Tramwajarze tłumaczyli: projekt jest gotowy, czeka na podpis inżyniera ruchu. Miasto we wtorek przedstawia inną wersję. Projekt czeka aż do nowych uwag odniesie się projektant... Tramwajów Warszawskich.

Chodzi o pas al. Solidarności w stronę centrum na wysokości dworca. Ten wciąż jest zastawiony barierkami, a miał służyć autobusom za możliwość wjechania przez skrzyżowanie na trambuspas znajdujący się po drugiej stronie placu Wileńskiego.

O sprawie pisaliśmy w poniedziałek. Tramwaje Warszawskie informowały nas wtedy, że projekt organizacji ruchu w tym miejscu jest już gotowy, wystarczy podpis inżyniera ruchu. Jednak we wtorek ratusz przedstawił nam zgoła inną wersję.

"Nie ma nawet projektu"

- Po zakończeniu robót w al. Solidarności Tramwaje Warszawskie zostały zobowiązane do wdrożenia organizacji ruchu uwzględniającej wszystkie zmiany wprowadzane po budowie II linii metra - informuje Tomasz Kunert z wydziału prasowego ratusza.

Dotyczy to m.in. wydzielonych pasów dla autobusów w ciągu ul. Ratuszowej i Jagiellońskiej, zapewnienia przejazdu w ciągu ul. Jagiellońskiej przez al. Solidarności, korekty przebiegu drogi rowerowej w al. Solidarności (odcinek Targowa – Jagiellońska) w rejonie cerkwi, zmian programu sygnalizacji świetlnej.

Co prawda, kompletny projekt został złożony u inżyniera ruchu 3 października, jednak do tego projektu swoje uwagi złożył Zarząd Dróg Miejskich i Zarząd Transportu Miejskiego.

- Do tych uwag musi się teraz ustosunkować projektant pracujący na zlecenie Tramwajów Warszawskich, następnie projekt będzie zatwierdzany przez inżyniera. Najprawdopodobniej stanie się to do końca tego tygodnia - dodaje przedstawiciel ratusza.

Czytaj więcej o utrudnieniach na pl. Wileńskim:

Utrudnienia na pl. Wileńskim
Lech Marcinczak/ tvnwarszawa.pl

kz/sk