To "Hardcore" i "Bakuś" ukradli rower Somenowi

Warszawa

Dwóch sprawców kradzieży roweru należącego do Hindusa Somena Dbnatha zatrzymali policjanci ze Śródmieścia. Złodzieje "Hardcore" i "Bakuś" ukradli jednoślad z klatki schodowej przy ul Nowowiejskiej.

Policjanci odzyskali narzędzia – akcesoria rowerowe i tubki ze smarami, które były umieszczone w torbie przy rowerze. - Kwestią czasu pozostaje odzyskanie roweru- twierdzą.

Wpadli w mieszkaniu

Funkcjonariusze w południe weszli do jednego z mieszkań przy ul. Mochnackiego i zatrzymali 19-letniego Wojciecha W. ps. "Hardcore". Mężczyzna miał w mieszkaniu narzędzia – klucze do roweru i tuby ze smarami. Jak się okazało "Hardcore" ukradł te akcesoria. Kilkanaście minut później zatrzymany został Adam K. (19 l.) ps. "Bakuś".

Obaj mężczyźni najbliższą noc spędzą w izbie zatrzymań. W czwartek zostaną im przedstawione zarzuty. Są bardzo dobrze znani policji. Byli już zatrzymywani za kradzieże. Policjanci szukają pasera, który kupił rower od zatrzymanych.

Lata na rowerze

Somen stracił rower w Noc Muzeów. Jego wizyta w Warszawie nie była przypadkowa. Wiele lat temu mężczyzna postanowił propagować wiedzę o zagrożeniach związanych z HIV i AIDS w nietypowy sposób. W 2004 roku dostał rower od sponsora. Wyruszył z Indii w podróż dookoła świata, by dawać wykłady. Do 2020 roku chciał odwiedzć 191 państw. 14 maja dotarł do Warszawy.

ec