Ktoś ukradł elementy sieci trakcyjnej w okolicy Tłuszcza

Autor:
mg,
katke
Źródło:
tvnwarszawa.pl
ShutterstockUkradli elementy trakcji (zdj. ilustracyjne)

Polskie Linie Kolejowe informowały o utrudnieniach w kursowaniu pociągów na trasie Warszawa Wileńska - Łochów. W okolicy Tłuszcza ktoś ukradł elementy sieci trakcyjnej. Składy poruszały się tam po jednym torze. Nad ranem przywrócono rozkładową jazdę pociągów.

Na trasie Warszawa Wileńska - Łochów występowały utrudnienia w ruchu pociągów. Opóźnienia sięgały od kilku do nawet 20 minut.

- Służby techniczne PLK stwierdziły kradzież elementów sieci trakcyjnej na odcinku pomiędzy Łochowem a Tłuszczem. Jest to dwutorowy odcinek linii kolejowej. Obecnie pociągi pokonują go po jednym torze - poinformował w piątek Karol Jakubowski, rzecznik PKP Polskich Linii Kolejowych. Trwało diagnozowanie powstałych szkód, a następnie przystąpiono do naprawy. Na miejscu pracował pociąg sieciowy.

Prace w nocy

- Dzisiaj w godzinach wieczornych przewidywane jest przywrócenie dwutorowego przejazdu pociągów. To nie będzie jednak jazda rozkładowa, czyli w pełnej prędkości. Te prace, które zapewnią przywrócenie rozkładowej jazdy pociągów, będą dokończone w nocy przy zmniejszonym ruchu - dodawał Jakubowski.

W sobotę przed południem Jakubowski poinformował o zakończeniu prac. Wskazał, że od godziny 4.20 udało się przywrócić dwutorowy przejazd pociągów.

Przeczytaj także: Chaos na stacji Warszawa Gdańska

Tłok na schodach ruchomych - sytuacja na stacji Warszawa Gdańska po przebudowie
Tłok na schodach ruchomychArtur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl

Autor:mg, katke

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Fotokon/Shutterstock

Pozostałe wiadomości