Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

Tłusty Czwartek z Paulą i Karolem

Warszawa

| paulhansen.sefot

Wyjątkowy warszawski duet Paula i Karol zagra w Tłusty Czwartek "Gruby Premierowy Koncert". Premierowy, bo będą im towarzyszyć wszyscy muzycy, którzy pracowali przy debiutanckim albumie "Overshare". Pączki też będą.

Na jednej scenie wraz z Paulą i Karolem wyjdą Raphael Rogiński, Igor Nikiforow, Zosia Moruś, Krzysztof Pożarowski, Staszek Wróbel, Piotrek Zabrodzki, Karol Ozonek, Szymon i Christof z Eric Shoves them In his Poczet.

Goście z kraju i USA

- To znajomi i przyjaciele, z którymi wspólnie muzycznie działamy, nie wynajęci muzycy sesyjni. Ale jednocześnie profesjonaliści muzycy o wiele bardziej od nas - mówi Karol Strzemieczny.

Przed koncertem Pauli i Karola wystąpi zespół The Piano Moving Company. - Nasi goście z USA grają blue grass: gość na banjo, dziewczyna śpiewa i gra na gitarze. Są jeszcze trąbka i akordeon. Graliśmy z nimi w Berlinie. Są genialni. Zakochaliśmy się w nich i sprowadzamy ich do Polski – zapowiada Paula Bialski. Koncert będzie rejestrowany z myślą o wydaniu koncertowego DVD.

Ontario i Żoliborz

Paula i Karol poznali się w organizacji pozarządowej zajmującej się Fair Trade. Karol Strzemieczny pisał piosenki po angielsku i szukał damskiego wokalu, zaproponował wspólne śpiewanie Pauli Bialski w 2009. Paula śpiewa i gra na skrzypcach. Jest Kanadyjką polskiego pochodzenia. Jak powiedziała w "Rytmie Miasta" kocha Warszawę.

Mają już na koncie wydaną własnym sumptem EP-kę "Goodnight Warsaw" i pełnowymiarowy album "Overshare". Zawiera on 10 premierowych kompozycji, opowiadających o dorastaniu w północnym Ontario, pieczeniu chleba na Żoliborzu, przyjaźniach na całe życie i przypadkowych znajomościach.

Gruby Premierowy Koncert w Tłusty Czwartek - Paula i KarolCzwartek 3 marca 2011, godz. 22Cafe Kulturalna, pl. Defilad 1Wstęp 20 zł