Tłumy na stadionie. Rekolekcje dla 60 tys. wiernych

Warszawa

TVN24Tłumy przed Stadionem Narodowym

Trwają rekolekcje na Stadionie Narodowym. Jak informują organizatorzy, w spotkaniu z o. Johnem Baptistą Bashoborą z Ugandy uczestniczy nawet 60 tys. osób.

Wierni już wcześnie rano zaczęli ustawiać się przed bramą Stadionu Narodowego. - Wszystkie parkingi wokół stadionu są zapełnione, a dojazd w okolice areny jest utrudniony - ostrzega Dawid Krysztofiński, reporter tvnwarszawa.pl. Przed godz. 9.00 tłoczno było m.in. na moście Poniatowskiego w stronę Pragi. Rekolekcje rozpoczęły się po godz 10.

Sprawdź komunikację po spotkaniu "Jezus na Stadionie"

Wierni o rekolekcjach na Stadionie Narodowym
TVN24

Related content

1250 wolontariuszy

Organizatorem rekolekcji jest Kuria Warszawsko-Praska i wpisują się one w obchody Roku Wiary w Kościele katolickim - poinformowała rzeczniczka rekolekcji Katarzyna Matusz. Rzeczniczka poinformowała też, że spotkanie to spełnia wszystkie standardy bezpieczeństwa, jakie obowiązują przy imprezach masowych, choć - jak podkreśliła - rekolekcje nie są imprezą masową. Ze strony organizatorów będzie 1250 wolontariuszy, księży i członków innych służb. - Ze strony Stadionu Narodowego blisko 700 osób, w tym służby medyczne i stewardzi będą czuwać nad zapewnieniem porządku i bezpieczeństwa podczas trwania rekolekcji - powiedziała Matusz. W spotkaniu uczestniczyć będą te osoby, które do 22 czerwca zapisały się przez stronę internetową www.jezusnastadionie.pl i opłaciły swój udział (wejściówki w cenie 40 zł i ulgowa 20 zł). Spotkanie przewidziane jest na cały dzień, od godz. 10 do 22 i - jak podkreśliła Matusz - nie będzie możliwości, by wziąć w nim udział tylko częściowo, tzn. jeśli dana osoba opuści stadion, to ponownie nie będzie mogła wejść. Uczestnicy spotkania będą wpuszczani na stadion do godz. 10. Na jedną wejściówkę może wejść tylko jedna osoba.

Modlitwa o uzdrowienie

W programie rekolekcji na Stadionie Narodowym - jak poinformowała Matusz - przewidziane są m.in. trzy konferencje o. Johna Bashobora oraz modlitwa o uzdrowienie prowadzona przez rekolekcjonistę. Mszy św. przewodniczył będzie biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej Marek Solarczyk, który też wygłosi homilię. John Bashobora wielokrotnie gościł już w Polsce, prowadząc rekolekcje. Na co dzień pracuje on w kurii biskupiej w swojej diecezji Mbarara w Ugandzie, jest też diecezjalnym koordynatorem Odnowy Charyzmatycznej, zajmuje się też tysiącami ugandyjskich sierot.

Kim jest ojciej John?

Charyzmatyczny ojciec John
TVN24

SPRAWDŹ ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA:

Jezus na Stadionie Narodowym
video: organizator; foto: ojciecjohnbashobora.pl

PAP/bf