Najnowsze

Tłumy na pokazie fontann. Warszawskie syreny przyciągnęły 25 tys. widzów

Najnowsze

Pokaz fontann
TVN24Pokaz fontann

Tysiące warszawiaków oglądały na Podzamczu najnowszy pokaz multimedialnych fontann. W rytm muzyki Jean Michele Jarre’a na wodnym ekranie zatańczyły przed widzami syrenki.

Niedzielny wieczór przyciągnął do parku fontann tłumy. "Nowy pokaz obejrzało dziś 25 tysięcy warszawiaków i gości" – poinformował na Facebooku Jarosław Jóźwiak, wiceprezydent Warszawy.

Nowe wcielenia syrenki

W tym roku warszawskiej publiczności Stołeczna Estrada zaserwowała nowy show z syrenkami w roli głównej.

Tegoroczny pokaz sięgał do jednej z najsłynniejszych postaci z warszawskich legend. Na jego potrzeby stworzono nowe wcielenia syrenki. To współczesne, młode warszawianki, aktywne i zaangażowane w życie miasta.

Scena przedstawienia rozegrała się w różnych miejscach Warszawy: nad Wisłą, na Starym Mieście oraz w jednej ze szkół. Uśmiechnięte syreny pojawiły się wszędzie tam, gdzie trzeba będzie komuś pomóc. Pokaz charakteryzował się pełnią energii, kolorów i pozytywnego przesłania.

"Równie ważne będzie nawiązanie do warszawskiej historii, wspomnienie jednej z bohaterek stolicy – Krystyny Krahelskiej, pseudonim „Danuta”. Etnografka, poetka, autorka piosenki „Hej, chłopcy, bagnet na broń!”, uczestniczka Powstania Warszawskiego zginęła w pierwszych dniach zrywu" - przypominała przed pokazem Stołeczna Estrada.

CZYTAJ WIĘCEJ O POKAZIE

Twórcą muzyki do nowego pokazu w Multimedialnym Parku Fontann nad Wisłą był Jean Michel Jarre.

Kolejna szansa na obejrzenie pokazów 2 i 3 maja o godz. 21.30. Później będą prezentowane w piątki i soboty aż do września.

Miliony barw

Multimedialny Park Fontann został otwarty 7 maja 2011 roku. Atrakcja składa się z 367 dysz wodnych (w tym 227 sterowanych cyfrowo), z których tryska jednocześnie 30 tysięcy litrów wody na minutę, a także 295 reflektorów LED RGB (każdy z nich daje możliwości uzyskania 16 milionów barw). Ekran z rozpylonej wody wykorzystywany jest do wyświetlania obrazów i animacji.

ran//ec

Pozostałe wiadomości