Tłumy na pokazie fontann

Warszawa

Tłumy na pierwszym pokazie fonatnn

Tłumy warszawiaków oglądały pierwszy w tym roku pokaz multimedialny w parku fontann na Podzamczu. Nowością był trójwymiarowy pokaz związany z Euro 2012. Nie obyło się bez interwencji straży miejskiej.

Wodne lasery namalowały m.in. puchar UEFA EURO 2012, czy stadiony miast gospodarzy turnieju. Nie zabrakło też piłki w grze. Warszawiacy oglądali w czwartkowy wieczór animację wodną prezentująca sylwetki piłkarzy z laserowym odzwierciedleniem ruchu piłki.

Bez okularów 3D

Część pokazu była opowieścią o chłopcu, który chciał zostać piłkarzem. Wszystko to warszawiacy oglądali przy akompaniamencie muzyki. Do podziwiania pokazu w technologii 3D nie potrzebne były specjalne okulary.

Pierwszy pokaz po przerwie przyciągnął na Podzamcze tłumy warszawiaków. Niestety wraz z pokazami wróciły problemy, przede wszystkim z parkowaniem.

Strażnicy pilnowali kierowców

Straż miejska ostrzegała kierowców, że będzie pilnować porządku w okolicach Parku Fontann. - Wystawiliśmy na razie 10 wezwań za parkowanie w miejscu niedozwolonym oraz dwa wezwania za parkowanie na kopercie dla osób niepełnosprawnych - informuje Monika Niżniak, rzeczniczka strażników.

- Mieliśmy dwie interwencje w sprawie nielegalnego handlu, które zakończyły się pouczeniem. Skierowaliśmy także dwa wnioski do ukarania przez sąd - dodaje rzeczniczka.

Według Niżniak podczas ubiegłorocznych pokazów strażnicy mieli dużo więcej pracy. - Tym razem nie było poważnych incydentów. Przed pokazem na miejscu pojawiło się 13 patroli straży miejskiej. Dzięki temu uniemozliwilismy kierowcom parkowanie w niedozwolonych miejscach - mówi Monika Niżniak.

56 pokazów

Pokazy w maju i we wrześniu będą wyświetlane o godzinie 21.00, A w czerwcu, lipcu i w sierpniu o godzinie 21.30. W sumie od maja do września będziemy mieli 56 pokazów.

W ubiegłym roku fontanny przyciągnęły blisko pół miliona osób.

Fontanny okazały się hitem
TVN24

band/par