Tłumy gości w Wilanowie. Będzie więcej świetlnych pokazów

Warszawa

Marcin Mastykarz / Muzeum Pałacu Króla Jana IIIMapping na fasadzie pałacu w Wilanowie

Nie tylko w soboty, lecz także w niedziele będzie można oglądać pokazy mappingu na fasadzie pałacu w Wilanowie. Od końca października na multimedialne projekcje przychodzą tłumy. - Postanowiliśmy zwiększyć częstotliwość w związku z ogromnym zainteresowaniem - tłumaczą władze muzeum.

Od końca października Królewski Ogród Światła w Wilanowie odwiedzają tłumy gości. Oprócz gigantycznych roślin, barwnych karoc i postaci z baśni mogą oni zobaczyć także niezwykłe pokazy mappingu na fasadzie pałacu. Teraz władze muzeum zdecydowały, że projekcje będą odbywać się częściej - nie tylko w sobotę, ale także w niedzielę.

"W związku z ogromnym zainteresowaniem warszawiaków pokazami mappingów na wilanowskim pałacu postanowiliśmy zwiększyć częstotliwość ich wyświetlania. Na niezwykłe trójwymiarowe projekcje zapraszamy nie tylko w soboty, lecz także w niedziele" - informują.Ponadto na najmłodszych gości, czeka strefa zabaw w Oranżerii, gdzie można się ogrzać po zimowym spacerze i miło spędzić czas.

Harmonogram mappingów

17.30 – „Bajka o królewskiej wydrze”18.30 – „W Wilanowie król jest jeden”19.30 – „Bajka o królewskiej wydrze”20.30 – „Powrót króla”

Obowiązują bilety

Królewski Ogród Światła można będzie odwiedzać do 13 marca w godz. 16-21. Wcześniej trzeba kupić bilet. Zwykły kosztuje 10 zł, zaś ulgowy – 5 zł. Dzieci do lat 7 mają wstęp bezpłatny.

Tak dwa lata temu wyglądał Labirynt Światła w Wilanowie:

Świetlny labirynt w Wilanowie
Tomasz Zieliński /tvnwarszawa.pl

jk/sk