Tłum na peronach, opóźnienia. Piątkowe problemy pasażerów

Warszawa

TVN24Sytuacja po awarii

Awaria sieci trakcyjnej na stacji Warszawa Wschodnia spowodowała w piątek ogromne utrudnienia dla podróżnych. Pociągi jeździły objazdami i miały opóźnienie. Wprawdzie po godz. 17.30, usterka została usunięta, ale jej skutki jeszcze przez kilka godzin odczuwali pasażerowie. Później miała miejsce jeszcze awaria pociągu Intercity.

- Tysiące ludzi utknęło na stacji kolejowej Warszawa Śródmieście. Paraliż Kolei Mazowieckich i SKM. Pracownicy w kasie nic nie wiedzą - alermował Kontakt24 Rafał. Inny internauta, przysłał zdjęcie setek ludzi oczekujących na pociągi na peronach Dworca Centralnego. Tłumy na Centralnym były skutkiem skierowania na ten dworzec wszystkich pociągów KM i SKM.

"Zanik napięcia sieci"

Jak poinformowali kolejarze, kłopoty były skutkiem zaniku napięcia na stacji Warszawa-Wschodnia. Pociągi SKM i KM nie jeździły torem podmiejskim w stronę Dworca Zachodniego. Dlatego ruch został przerzucony na tor dalekobieżny.

Na linii Warszaw Wschodnia - Warszawa Zachodnia wszystkie pociągi były kierowane przez Warszawę Centralną, z pominięciem przystanków: Warszawa Stadion, Warszawa Powiśle, Warszawa Stadion, Warszawa Ochota.

- Awaria została usunięta, pociągi jeżdżą już torem podmiejskim w kierunku zachodnim - poinformował po godz. 17.30 Krzysztof Łańcucki, rzecznik PKP PLK. Po godz. 20.30 dodał, że opóźnienia sięgały kilku minut, a tłok na Dworcu Centralnym udało się rozładować.

Duże opóźnienia

Po godz. 17 wszystkie pociągi do Grodziska Mazowieckiego zostały odwołane.

"Dla zapewnienia możliwości jazdy pociągów, kursować będą wyłącznie pociągi w dalszych relacjach (w kierunku Skierniewic, Sochaczewa, Łowicza). Awaria spowoduje opóźnienia pociągów, które mogą przekraczać 60 minut i ulegać zmianie" – informowały Koleje Mazowieckie.

Utrudnienia występowały na całym węźle warszawskim, a pociągi były opóźnione nawet 60 minut.

Zepsuł się pociąg

O 22.30 doszły za to utrudnienia na szlaku Warszawa Rembertów - Sulejówek Miłosna po awarii pociągu PKP Intercity.

"Ruch pociągów na tym odcinku będzie prowadzony jednym torem. Z tego powodu pociągi Kolei Mazowieckich - KM na linii Warszawa - Siedlce mogą być opóźnione około 10 - 20 minut" - informowały Koleje Mazowieckie.

Problemy na kolei
TVN24 ; Kurier Kolejowy / Kontakt24
Awaria usunięta
TVN24

Na drogach spokojnie

Spokojnie było natomiast na drogach. - Wszystkie trasy wyjazdowe z Warszawy są przejezdne. Miejscami samochodów jest więcej niż zwykle, ale ruch odbywa się płynnie - powiedział o godz. 19.30 Mariusz Mrozek, rzecznik prasowy Komendy Stolecznej Policji.

ran/b