Tir wjechał pod WKD

Warszawa

fot. Pe/Kontakt24
fot. Pe/Kontakt24
fot. Pe/Kontakt24
fot. Pe/Kontakt24
fot. Pe/Kontakt24
fot. Pe/Kontakt24
fot. Pe/Kontakt24
fot. Pe/Kontakt24
fot. Pe/Kontakt24
fot. Pe/Kontakt24

W Podkowie Leśnej na przejeździe kolejowym, tuż przed stacją tir wjechał pod pociąg WKD. Ruch w obie strony został całkowicie wstrzymany na prawie cztery godziny. Informację i zdjęcia otrzmaliśmy na Kontakt 24.

- Wszystko wskazuje na to, że kierowca tira nie zachował ostrożności i na przejeździe kolejowym wjechał wprost pod pociąg WKD - informuje Krzysztof Kulesza, rzecznik Warszawskiej Kolei Dojazdowej.

Policja ustala dokładne przyczyny kolizji. - Wiadomo już, że kierowca i maszynista byli trzeźwi. Będziemy ich przesłuchiwać - powiedział Maciej Karczyński z Komendy Stołecznej Policji.

Dojeżdżał do stacji

Do zdarzenia doszło około godz. 8.30, kiedy skład relacji Warszawa Śródmieście - Milanówek dojeżdżał do stacji Podkowa Leśna Główna.

Wykolejony skład został usunięty po godz. 12. - Obecnie pociągi kursują już w miarę normalnie, mogą mieć jednak niewielkie opóźnienia - poinformował tuż po południu Kulesza.

Komunikacja zastępcza

Ruch pociągów zablokowany był w obu kierunkach. Pociągi jadące: od strony Warszawa Śródmieście dojeżdżały tylko stacji Podkowa Leśna Wschodnia, od strony Milanówka oraz Grodziska Mazowieckiego - do stacji Podkowa Leśna Główna.

- Na odcinku Podkowa Leśna Zachodnia - Podkowa Leśna Wschodnia kursowała autobusowa komunikacja zastępcza – poinformował Kulesza.

fot. TVN24
fot. PE/Kontakt 24; film TVN 24

Czytaj więcej na Kontakt24.

Jeśli chcesz nas zainteresować jakimś tematem pisz na warszawa@tvn.pl. Możesz też opublikować swoją informację bezpośrednio w portalach tvnwarszawa.pl lub Kontakt24.

bf/par