Theo Bos kolejnym trenerem Polonii Warszawa

Warszawa

| Al Jazeera, BBC, PAPfot. vitesse.org

Holender Theo Bos został trenerem piłkarzy Polonii Warszawa. Trwają prace nad szczegółami kontraktu - poinformował stołeczny klub na swojej stronie internetowej.

Theo Bos w Warszawie pojawi się w najbliższą niedzielę. Pracę z zespołem rozpocznie dzień później. Jak informuje "Super Experess", holender 12 stycznia uda się do Turcji na pierwsze zgrupowanie z Polonią.

Właściciel "Czarnych Koszul" podpisał kontrakt z nowym trenerem na pół roku. Holender jest już czternastym trenerem Polonii od lipca 2008 roku, gdy klub przejął Józef Wojciechowski.

Holender podpisał umowę na 2,5 roku z możliwością jej rozwiązania po sześciu miesiącach.

- Znam swoją wartość i jestem przekonany, że prezes polubi mnie i mój styl pracy. Mam nadzieję być pierwszym trenerem, który popracuje w Polonii dłużej niż kilka miesięcy. W zasadzie jestem o tym przekonany. Mam swoją wizję, wiem jak ją zrealizować. Będzie dobrze - powiedział w rozmowie z "Super Expressem" Bos.

Polecił go były trener

Bos zarekomendował był trener reprezentacji Polski Leo Beenhakker.

Jako trener Bos pracował w FC Den Bosch (2005-2009) i w Vitesse Arnhem (2009-2010). Z tym ostatnim klubem był związany przez całą karierę piłkarską. W latach 1983-1997 rozegrał w barwach Vitesse 369 meczów i zdobył dziewięć bramek.

Polonia Warszawa zajmuje 8. miejsce w tabeli Ekstraklasy. Ma 10 punktów straty do lidera, Jagiellonii Białystok.

bf/roody