The Prodigy zagra na Orange Warsaw Festival

Warszawa

mat. prasoweThe Prodigy

The Prodigy będzie gwiazdą Orange Warsaw Festival 2012. Brytyjczycy pojawią się na scenie 10 czerwca podczas drugiego dnia festiwalu. Poznaliśmy także ceny biletów tegorocznej imprezy.

Brytyjski zespół tworzący muzykę elektroniczną to druga z gwiazd festiwalu. Kilkanaście dni temu organizator zapowiedział przyjazd grupy Linkin Park.

Z podziemia na salony

Styl muzyczny The Prodigy niełatwo zdefiniować. Formacja zaczynała od rave’u we wczesnych latach 90. Potem elektroniczne rytmy połączyli z punkową ekspresją, industrialnym klimatem i psychodelicznym wizerunkiem. Z undergroundowej sceny rave z hukiem wkraczyli na salony show biznesu.

Pierwszym albumem był wydany w 1992 roku "Experience", jednak sławę przyniósł im drugi album "Music for the Jilted Generation" wydany w 1994 roku. Na największy sukces trzeba było poczekać trzy lata. Krążek "The Fat of the Land" stworzył ich legendę a utwory "Firestarter", "Breathe", "Smack My Bitch Up" do dziś się nie zestarzały.

Poprzednia edycja Orange Warsaw Festival okazała się artystycznym i frekwencyjnym sukcesem. Na stadionie Legii kilkadziesiąt tysięcy osób bawiło się przy muzyce Jamiroquai, Planu B, Skunk Anansie, czy Moby’ego. W ostatniej chwili swój koncert odwołał zespół The Streets.Sprzedaż biletów

Przez najbliższe 7 dni bilety będą dostępne wyłącznie dla klientów Orange. Potem bilety będą dostępne na: orangewarsawfestival.pl, eBilet.pl oraz w punktach eBilet i w EMPIK. Aby kupić bilety należy wysłać SMS pod numer specjalny "693" o treści "OWF2012". Otwarta sprzedaż ruszy 26 marca w tych samych punktach sprzedaży i ticketpro.pl.

Bilety na płytę stadionu na poszczególne dni będą kosztowały 89 złotych, a karnet na cały festiwal tylko 159 złotych. Za miejsca siedzące na trybunie trzeba będzie zapłacić odpowiednio 110 złotych za jeden dzień i 199 złotych za karnet na całą imprezę.

Wydzielona została także trybuna premium, na której bilet na poszczególne dni kosztował będzie 150 złotych, a dwudniowy karnet 270 złotych. Bilety VIP będą kosztowały odpowiednio: 500 zł na jeden dzień i 900 zł za karnet.

bako//ec

Bilety
mat. prasowe