Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Teściowa już nie pojedzie za darmo? "Pewne przywileje będą skasowane"

Warszawa

Dawid Krysztofiński / tvnwarszawa.pl"Pewne przywileje będa skasowane"

Małżonkowie, dzieci, konkubenci czy teściowie pracowników spółek komunikacyjnych. Lista osób uprawnionych do darmowych przejazdów jest długa, ale wkróce może się skrócić. Prezydent Warszawy zapowiada skasowanie części rodzinnych przywilejów.

- Będą oszczędności polegające na tym, że pewne przywileje będą skasowane, jeżeli chodzi o rodziny pracowników – mówi tvnwarszawa.pl Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

Chodzi o przywileje uprawniające do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską. W Warszawie dotyczy to ponad 30 tysięcy osób. Głównie to etatowi pracownicy Zarządu Transportu Miejskiego, Metra Warszawskiego, Szybkiej Kolei Miejskiej, Tramwajów Warszawskich oraz Miejskich Zakładów Autobusowych.

Ale z przywileju korzystają także członkowie rodzin: małżonkowie, dzieci, pasierbowie, konkubenci, rodzice pracowników, a także wdowy i wdowcy po nich.

Utracone miliony

Suma teoretycznie utraconych z tego tytułu przychodów robi wrażenie. W odpowiedzi na interpelację radnego Michała Czaykowskiego, ratusz podał, że może to być nawet 21 mln zł rocznie.

TUTAJ ZNAJDZIESZ SZCZEGÓŁOWE WYLICZENIA

Oszczędności to konieczność. W grudniu ubiegłego roku radni miasta zdecydowali, że w 2013 roku na komunikację miejską przeznaczone zostanie o 190 mln zł mniej, niż zakładał pierwotny projekt budżet.

ran/b