Termin mija, wykonawcy nie ma. Kiedy ruszy poszerzanie Wołoskiej?

ZMIDPrzebudują wąskie gardło na Wołoskiej

Mimo że do terminu rozstrzygnięcia przetargu na przebudowę Wołoskiej zostały trzy dni, komisja wciąż pracuje. – Musieliśmy odpowiedzieć na około 200 pytań i sprawdzić kosztorys z 15 branż – wyjaśnia Małgorzata Gajewska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.

Przetarg na przebudowę wąskiego gardła na Wołoskiej ogłoszono jeszcze w lutym. Tymczasem termin jego rozstrzygnięcia upływa 6 lipca, a komisja nadal nie wybrała wykonawcy prac.

- Termin związania ofertą (liczony od dnia otwarcia ofert) wynosi 90 dni. Może być jednak przedłużony zarówno na wniosek zamawiającego jak i oferentów – uspokaja Gajewska. - Jeżeli komisja przetargowa nie zakończy pracy, to tak się stanie – dodaje.

"Łącznie ok. 1000 pozycji"

A jej członkowie mają co robić. - W przetargu wpłynęło osiem ofert. W każdej z nich należy sprawdzić kosztorysy z 15 branż, łącznie ok. 1000 pozycji – tłumaczy rzecznik. Dodatkowo, w sytuacji gdy wykonawcy są połączeni w konsorcja, komisja musi sprawdzić każdego z uczestników.

Ponadto oferenci zadali około 200 pytań. – Musieliśmy udzielić na każde wyczerpującej odpowiedzi – wyjaśnia Gajewska.

Umowa zostanie podpisana po rozstrzygnięciu przetargu. Na razie termin nie jest znany.

Na przebudowę ulicy wpłynęło osiem ofert. Najniższa cena to niecałe 64 mln zł (Strabag), a najwyższa, niecałe 91 mln zł (konsorcjum firm: Planeta i Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów, Mińsk Mazowiecki). Wykonawca będzie miał 19 miesięcy na realizację kontraktu (w tym 16 miesięcy na roboty budowlane). Drogowcy przeznaczyli do wycięcia ponad 300 drzew.

Przebudują ponad kilometr ulicy

W ramach prac ulica ma być rozbudowywana na odcinku 1200 metrów. Docelowo będzie miała dwie jezdnie o trzech pasach ruchu. Wydzielone zostanie także torowisko tramwajowe wzdłuż ul. Wołoskiej i Woronicza oraz wybudowana zostanie pętla tramwajowa.

Posadzona ma być też nowa zieleń.

Przebudowane zostaną skrzyżowania z ulicami poprzecznymi, a także tory tramwajowe – węzeł na skrzyżowaniu ul. Wołoskiej z ul. Woronicza oraz odcinek Konstruktorska – Racławicka. Powstanie nowy przystanek na wysokości ul. Bytnara "Rudego".

Drogowcy wybudują również chodniki i ścieżki rowerowe. Powstanie nowe oświetlenie jezdni, kanalizacja deszczowa, znaki i monitoring.

Wytną drzewa by poszerzyć ulicę:

wp/ran

Przy Wołoskiej powstaną duże ekrany akustyczne
Przy Wołoskiej powstaną duże ekrany akustyczneDawid Krysztofiński/ tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: ZMID

Pozostałe wiadomości