Ten ikarus trafi na aukcję WOŚP. Warszawskie licytacje

Warszawa

um.warszawaTego ikarusa można kupić na aukcji

Ikarus, plakat z podpisem Lecha Wałęsy, loża na Stadionie Narodowym czy kluczyki do Dreamlinera. Warszawa gra w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Wielki finał już w najbliższą niedzielę.

- Już w niedzielę 22. finał WOŚP. Przekazuję na licytację ikarusa typu 260, który służył warszawiakom przez 20 lat – poinformowała na Twitterze prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Jak dodał w rozmowie z tvnwarszawa.pl Bartosz Milczarczyk, rzecznik ratusza, autobus o numerze bocznym 6306 pochodzi z zajezdni Ostrobramska. – Liczymy na to, że rywalizacja o ikarusa będzie ostra. Każda kwota nas ucieszy, ale oczywiście najbardziej ta najwyższa – powiedział rzecznik.

Pożegnanie ikarusów w Warszawie:

Jeden z kierowców o ikarusach
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl
Fakty o ikarusach
tvn

Prezydent przekazała też na licytację plakat. Wyjątkowy.

- Upamiętniający 20. rocznicę pierwszych wolnych wyborów w powojennej Polsce, podpisany przez Lecha Wałęsę – poinformowała Gronkiewicz-Waltz.

Plakat trafi na aukcję
um.warszawa.pl

Wyjątkowy lot

Sercami WOŚP zostanie oklejony Dreamliner na stołecznym Lotnisku Chopina.

LOT przeznaczył na licytację dwa bilety w klasie biznes na dowolnej trasie atlantyckiej lub do Pekinu. Wraz z nimi wygrany otrzyma symboliczne kluczyki do Dreamlinera.

Radość w loży

W Warszawie do wylicytowania będzie także prestiżowa Loża Radość na Stadionie Narodowym. Zwycięzca do końca 2014 roku będzie mógł korzystać praktycznie bez ograniczeń z 8-osobowej loży VIP.

- Dostęp 24 godziny na dobę, możliwość organizacji w niej spotkań, prezentacji i praktycznie dowolnego, innego wykorzystania – zachwala Mariusz Gierszewski z NCS.

W pakiecie są także bilety na kilkanaście spektakularnych wydarzeń na Stadionie Narodowym i pełen catering podczas tych imprez.

Cena wywoławcza Loży Radość to 80 tysięcy złotych.

35 mln serduszek

22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 12 stycznia, pod hasłem "Na ratunek". Fundacja zbierać będzie pieniądze na sprzęt dla dziecięcej medycyny ratunkowej i - podobnie jak w zeszłym roku - na rzecz "godnej opieki medycznej seniorów".

Jak poinformował w środę na konferencji prasowej szef Fundacji WOŚP Jerzy Owsiak, w tegorocznym Finale weźmie udział blisko 1,8 tys. sztabów, w tym 51 zagranicznych. Fundacja przygotowała 35 mln serduszek dla darczyńców.

Fundację można wspierać nie tylko przez wrzucanie datków do puszki, ale również m.in. przelewami, sms-ami, przy pomocy karty kredytowej lub debetowej, przez serwisy społecznościowe. Wszystkie sposoby opisane są na stronie internetowej WOŚP.

W zbiórkę można się również włączyć przez jedną z ponad 10 tys. aukcji internetowych.

Światełko do nieba

Przed Pałacem Kultury i Nauki odbędzie się koncert. Rozpocznie się o godz. 13.30, potrwa do godz. 22. Zagra kilkanaście zespołów.

O godz. 20, jak co roku, zorganizowany zostanie pokaz sztucznych ogni "Światełko do nieba".

W zeszłym roku w sumie WOŚP zebrała ponad 50,6 mln zł.

Tak wyglądał 21. finał WOŚP przed PKiN:

Światełko rozbłysło o godz. 20.00
TVN24

PAP, wp/mz