Temperatury mocno w górę

TVN Warszawa

TVN MeteoPrognoza pogody na 16 dni

Wysokie temperatury będą nam towarzyszyć już od końca maja. Choć pierwsze kilka dni może być jeszcze chłodne, temperatura będzie regularnie wzrastać. Synoptycy przewidują, że w drugim tygodniu czerwca termometry wskażą od 20 do niemal 30 st. C.

Początek ostatniego tygodnia maja będzie jeszcze chłodny. W poniedziałek temperatura będzie się wahać między 15 a 19 st. C., zaś na Pomorzu mogą wystąpić dość intensywne opady deszczu. Wiejący z południowego zachodu wiatr będzie umiarkowany.

Ciepło, cieplej, lato

Podobnie będzie także 28 maja, we wtorek - synoptycy przewidują występujące lokalnie burze i intensywne opady deszczu. Na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej temperatura może osiągnąć tylko 19 st. C.

Od 29 maja temperatura będzie wzrastać. Najcieplej będzie na terenie Małopolski, gdzie termometry w środę mogą wskazywać nawet 24 st. C.

- W ciągu najbliższego tygodnia, już od środy, zacznie napływać do nas ciepłe powietrze z Basenu Morza Śródziemnego - komentuje meteorolog TVN Meteo Wojciech Raczyński - Niestety, tak wysokim temperaturom towarzyszyć będą burze i należy się spodziewać gradu, opadów rzędu 15-30 litrów na metr kwadratowy oraz porywów wiatru do 90 km/h.

W Boże Ciało zdecydowana większość dnia powinna być pogodna, choć na terenie całej Polski mogą wystąpić lokalne burze i deszcze. Podobna aura utrzyma się także w piątek.

Będzie coraz cieplej

Pierwszy dzień czerwca powita nas prawdziwie letnią aurą. Synoptycy przewidują, że temperatura może wzrosnąć nawet do 28 st. C. Następne dni mogą nam przynieść odrobinę ochłodzenia - już w niedzielę będzie o kilka stopni chłodniej, oscylując między 22 a 27 st. C. Chłodno będzie także w poniedziałek, a najzimniej we wtorek 4 czerwca - temperatura nie przekroczy 20 st. C.

W środę stopniowo będzie do nas wracać lato. Temperatura będzie wzrastać o kilka stopni każdego dnia. Sobota i niedziela (8 i 9 czerwca) zapowiada się naprawdę przyjemnie, termometry będą wskazywać od 22 do nawet 28 st. C. Najcieplej będzie 11 czerwca - synoptycy przewidują nawet 30 st. C.

CZYTAJ TAKŻE NA TVNMETEO.PL

TVN Meteo/mb/rs