Teledysk Radiohead nakręcony w Warszawie. W starym ikarusie

Najnowsze

XL Recording / Sonic RecordsTeledysk "I Promise"

Stary ikarus przejeżdża nocą ulicami miasta. Mija płaczącą Agatę Buzek i mur na Brzeskiej z napisem "Tęsknię za Tobą Żydzie" - to sceny z klipu, który nakręcono w stolicy dla popularnej, brytyjskiej grupy Radiohead.

Teledysk powstał do utworu "I Promise". Wyreżyserował go Michał Marczak - młody polski reżyser, nagrodzony na międzynarodowym festiwalu Sundace za reżyserię filmu "Wszystkie nieprzespane noce".

Reedycja kultowej płyty

Sam utwór jest częścią niespodzianki, jaką dla swoich fanów przygotował zespół Radiohead. Otóż 20 lat po wydaniu popularnego albumu "OK Computer" grupa zdecydowała się wydać jego reedycję pod tytułem: "OKNOTOK 1997-2017". Na niej znajdują się trzy nagrane, ale nie wydane wówczas piosenki. Jedną z nich jest właśnie "I Promise".

Akcja teledysku dzieje się w Warszawie. Tajemnicza postać podróżuje po stołecznych ulicach ikarusem (ale w użyciu jest też stary jelcz "ogórek"). Obserwuje innych samotników, wśród których jest m.in. siedząca na przystanku i płacząca Agata Buzek.

Bohater robot

Pomysł klipu – jak czytamy w informacji prasowej – wiąże się z kolejnym filmowym projektem Michała Marczaka. Ma to być dramat z elementami kina science fiction. "Przybysz występujący w teledysku pochodzi z firmy Hanson Robotics, jednej z czołowych firm zajmujących się robotyką i został sprowadzony do Polski z Hong Kongu specjalnie na zdjęcia do klipu" - informują jego twórcy.

Jak dodają, robot jest wyposażony w sztuczną inteligencję. Dzięki niej może odpowiadać na pytania, odróżniać rozmówców i odwzorowywać ludzkie emocje.

Zastrzegają tez, że teledysk nie ma efektów specjalnych. Za stronę wizualną odpowiadała Monika Lenczewska i Jakub Knapik. Za scenografię – Mela Melak, a za charakteryzację – Ewa Drobiec. Producentem teledysku była brytyjska firma Pulse Films, natomiast po polskiej stronie za produkcję odpowiadał Tomasz Morawski.

kw/mś