Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

Tel-Aviv: szukają winnych dewastacji, sprawców poprzedniej nie wykryto

Warszawa

Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plRasistowskie napisy na witrynie warszawskiej restauracji

Policja szuka sprawców dewastacji witryny restauracji Tel-Aviv. Do podobnego zdarzenia doszło już dwa lata temu. Winnych jednak nie znaleziono."Wolna Palestyna" i "Syjonizm to rasizm" – takie hasła pojawiły się w nocy z niedzieli na poniedziałek na elewacji kamienicy przy ulicy Poznańskiej, gdzie mieści się restauracja.

CZYTAJ WIĘCEJ O DEWASTACJI.

Będą przesłuchania

W tej sprawie policja dostała zgłoszenie od przypadkowego przechodnia. Dyżurny wysłał funkcjonariuszy na miejsce. - Wszczęliśmy postępowanie. Sprawcom grozi kara ograniczenia wolności, czyli na przykład prace społeczne, albo grzywna – informuje Robert Szumiata ze śródmiejskiej policji.I dodaje, że poszukiwania trwają. - Czekamy na oficjalne zgłoszenie od zarządcy budynku. Planujemy także przesłuchanie właścicieli restauracji. Stanie się to w dogodnym dla nich terminie - mówi tvnwarszawa.pl Szumiata.Policja będzie też sprawdzać, czy w okolicy są kamery monitoringu, które mogły zarejestrować zajście.

Poprzedni sprawcy nie wykryci

To nie pierwsza tego typu dewastacja lokalu przy Poznańskiej. W lipcu 2014 roku pisaliśmy, że witryna została również pomazana hasłami "Wolna Palestyna", "Syjonizm to rasizm" czy "Bojkot Izraela". Jak się dowiadujemy, tamtą sprawę umorzono z powodu niewykrycia sprawców. ran/r