Tej nocy Praga nie zmruży oka

Warszawa

TVN WarszawaNoc Pragi

Kilkadziesiąt klubów, kawiarni, galerii, teatrów, pracowni artystycznych i instytucji kultury weźmie udział zaplanowanej na 15 czerwca Nocy Pragi. – Praga będzie stolica kultury niezależnej – zapowiadają organizatorzy.

- Noc Pragi udaje się, ponieważ robimy ją wspólnie z mieszkańcami, biznesem i artystami. W tym roku współorganizatorem jest Metro Warszawskie, stąd pomysł na festiwal Muzyki od Metra. Będzie bardzo undergroundowo - tłumaczyła na konferencji prasowej wiceburmistrz Pragi Północ Katarzyna Łęgiewicz.

Muzyczny Koneser

W Koneserze zagrają artyści związani z wytwórnią Lado ABC: popowo-folkowy Paula i Karol, 3D, czyli jazzowe rodzeństwo Joanny, Tomasza i Radka Dudów, bracia Waglewscy jako Kim Novak oraz pastiszowy Mitch&Mitch. - To zespoły, które na nowo zdefiniowały polską muzykę – zauważył Karol Strzemięczny zespołu Pauli i Karola.

Miłośnicy bardziej plebejskich dźwięków mogą wybrać się natomiast na podwórko przy ul. 11 listopada 22, gdzie grupa Czessband wraz z seniorami z Pragi wykona warszawskie szlagiery sprzed lat.

Muzyka zabrzmi także w klubach. W Śnie Pszczoły zagra The Johnny Freelance Experience, w Oparach Absurdu Karolina Cicha, w Czarnym Motylu Sylwestr Kozera z Kapeli Czerniakowskiej, a w Hydrozagadce gotycki Closterkeller.

Zrób sobie akt

Zamknięta aleja Solidarności zamieni się natomiast w scenę spektaklu ulicznego "Piłka jest okrągła" oraz popisów akrobatów z grupy Flycube. Kanwą dla ich opowieści będzie historia Pragi.

Na płocie budowy stacji metra Dworzec Wileński pokazane zostaną zdjęcia wykonane w ramach cyklu Jestem z Pragi. Natomiast w atelier fotograficznym Klitka przy Ząbkowskiej 12 odbędzie się całonocna sesja, podczas której każdy chętny będzie mógł zapozować do aktu.

Na terenie Konesera rozegrany zostanie turniej piłki nożnej. W Noc Pragi włączyło się nawet Centrum Handlowe Wileńska, w którym aż do godz. 1.00 będzie można robić zakupy. Sklepy przygotowały specjalne rabaty i promocje.

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM NOCY PRAGI

Piotr Bakalarski

Występ Pana Ząbka podczas Nocy Pragi 2011
tvnwarszawa.pl