Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE DROGOWYM

Szóstego grudnia weszły w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Tej aktualizacji nie pobiorą z internetu: jest przetarg na nowe mapy MSI

Warszawa

ZDMMiejski System Informacji

Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na aktualizację 134 punktów Miejskiego Systemu Informacji. Ma objąć tablice, na których widać mapę z najważniejszymi punktami w okolicy.

Zmiany dotyczyć będą przede wszystkim wymiany map na podświetlanych tablicach, które pomagają zorientować się w najbliższej okolicy. Dziś są na nich schematy z zaznaczonymi obszarami, arteriami i najważniejszymi obiektami. Tablica przedstawia także szczegółowy plan o zasięgu 1,4 km, z wyróżnionym miejscem, w którym się znajdujemy.

Aktualizacja obejmie wszystkie informacje na planie, między innymi budynki, stacje metra, parki czy ulice, wraz z legendą.

Pochodzący z połowy lat 90. system jest analogowy - aktualizacji nie da się pobrać przez internet. Mapy trzeba od nowa przygotować, narysować, wydrukować i zainstalować. I właśnie to zrobi wybrany w przetargu wykonawca.

Miejski System Informacji składa się z około 91 tysięcy elementów. Oprócz podświetlanych tablic są to tablice adresowe, tablice ulicowe, słupki informacyjne, tabliczki SPPN, piktogramy, tablice rozprowadzające do dzielnic, dworców itp.

ZDM czeka na oferty w przetargu do 15 lutego do godziny 10. Tablice mają zostać zaktualizowane do końca października.

Zobacz też: Jak parkować w centrum? Testujemy miejską aplikację

Aplikacja Smart Parking pokaże wolne miejsce parkingowe
Marcin Chłopaś / tvnwarszawa.pl

md/r