Przygotuj się na:

MARATON WARSZAWSKI

Maraton i Półmaraton Warszawski startują w ostatni weekend września. Po raz pierwszy trasy obu biegów zostaną połączone, a na stołecznych ulicach pojawi się około 10 tysięcy biegaczy. Do rywalizacji staną także uczestnicy Mistrzostw Świata Głuchych w Maratonie. Trasa królewskiego dystansu będzie prowadziła przez Śródmieście, Mokotów, Pragę, Żoliborz i Bielany. W planach są też biegi towarzyszące: Bridgestone Sztafeta Maratońska oraz New Balance Bieg na Piątkę.

Najnowsze

"Tego nigdy wcześniej nie było". Budują schody ruchome w Hali Mirowskiej

Najnowsze


Od września w Hali Mirowskiej mają zacząć działać pierwsze schody ruchome. - Planowana była winda, ale taką opcję wybrał konserwator zabytków - tłumaczy prezes spółdzielni, która zarządza tym zabytkowym budynkiem.

Remont we wnętrzu hali obserwują codziennie klienci - od strony głównego wejścia widać pnące się na pierwszy poziom nowe schody, a na górze dodatkową platformę łączącą brzegi antresoli.

Wygodniej na antresolę

- Tego nie było nigdy wcześniej w Hali Mirowskiej. To będą pierwsze ruchome schody w tym budynku. Instalujemy je dla wygody klientów - tłumaczy w rozmowie z tvnwarszawa.pl Anna Tylkowska, prezes zarządu spółdzielni Społem.

I dodaje, że prace są uzgadniane z konserwatorem zabytków. – Był plan, żeby powstała w hali winda, ale konserwator wybrał opcję ze schodami ruchomymi – zaznacza Tylkowska.

Na górnym poziomie hali powstaje też platforma. Dzięki niej klienci, po wjechaniu schodami, będą mogli przejść do stoisk znajdujących się na antresoli. - Niewykluczone, że samą platformę też jakoś zagospodarujemy, mogą tam powstać na przykład małe stoiska – wyjaśnia prezes.

Jak podkreśla, prace mają zakończyć się w połowie września. Władze spółdzielni planują w przyszłości również remont samej antresoli.

DOWIEDZ SIĘ TEŻ O SPRAWIE WYPROWADZKI KLUBÓW SPORTOWYCH Z POBLISKIEJ HALI GWARDII:

Prezes Małgorzata Terlecka-Fischer o problemach klubuDawid Krysztofiński, tvnwarszawa.pl
Rzecznik Śródmieścia Mateusz Dallali o wyprowadzce klubu z Hali GwardiiDawid Krysztofiński, tvnwarszawa.pl

Wcześniej Hala Mirowska przeszła remont elewacji. Nie obyło się bez problemów.

ran/mz

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl