Tędy jesienią pojadą rowerzyści

Warszawa

pełnomocnik prezydent ds. rowerów / facebookPrzekształcą kładkę

Ruszyły prace przy przekształceniu kładki nad kanałem w Porcie Żerańskim. Jeszcze w tym roku ma służyć pieszym i rowerzystom.

Chodzi o blisko 300-metrową kładkę przy Porcie Żerańskim, którą niegdyś biegły rurociągi. Jak informuje pełnomocnik prezydent ds. komunikacji rowerowej, właśnie ruszają prace."Zaczynają się prace przy adaptacji konstrukcji nad kanałem Portu Żerańskiego. Na razie trwają prace porządkowe. Potem powstaną łagodne najazdy oraz pomost na samej kładce" – poinformował na Facebooku.

"Powstanie spójny korytarz"

I zapewnił, że nowa przeprawa będzie dostępna dla pieszych i rowerzystów już jesienią. "Wraz z odcinkiem szlaku na tyłach elektrociepłowni, powstanie spójny korytarz wzdłuż Wisły od Nowodworów do mostu Łazienkowskiego" – wyjaśnia pełnomocnik.Inwestycję realizuje Zarząd Mienia w ratuszu.Już we wrześniu 2015 roku pisaliśmy, że inwestycja ma kosztować ok. 4 mln zł. - Konstrukcja nośna (kratownica) zostanie, natomiast będzie zbudowana płyta nawierzchniowa, zostaną dobudowane rampy zjazdowe, pojawi się także nowe oświetlenie i barierki – tłumaczył wówczas Marek Piwowarski, pełnomocnik ratusza ds. Wisły.

ran/sk

Kładka zostanie przekształcona w most rowerowy
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl