Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Tede, Podsiadło, Lewandowska. 50 imprez przez 50 godzin

Warszawa

Łukasz Ziętek/ TVNWystąpi m.in. Dawid Podsiadło

Koncerty Tedego, VNM-a i Dawida Podsiadły, zwiedzanie podziemi Pałacu Kultury i oczyszczalni Czajka, bicie rekordu Guinnessa w grze w Monopoly to tylko mała część wydarzeń, które odbędą się w Warszawie w pierwszy weekend września w ramach imprezy Warszawa jest trendy.

Na otwarcie imprezy, w piątek 4 września na Placu Defilad wystąpią gwiazdy polskiej muzyki i zagraniczni goście. Wśród artystów, którzy zagrają na scenie głównej znajdą się brytyjska wokalistka Jessie Ware, Lemon, Afromental i Curly Heads – zespół Dawida Podsiadło.

Raperzy i Irena Santor

W sobotę scenę przed Pałacem Kultury i Nauki przejmą hip-hopowcy. Podczas Warsaw Challenge the Ring swoje umiejętności zaprezentują tancerze ze światowej czołówki sceny breakdance. Zaproszeni tancerze zmierzą się w rywalizacji o Nagrodę m.st. Warszawy.

Uzupełnieniem zawodów tanecznych będą koncerty polskich raperów. Wystąpią Mioush, Tede i VNM. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

Będzie też propozycja dla nieco starszych słuchaczy - w Sali Skłodowskiej PKiN wystąpi Irena Santor. "Pierwsza dama polskiej piosenki" zaprezentuje zarówno swoje największe przeboje, takie jak "Już nie ma dzikich plaż", "Powrócisz tu", "Embarras", jak również nowe piosenki. Wstęp jest darmowy, ale wcześniej trzeba odebrać wejściówkę.

Zwiedzanie Czajki i NBP

Podczas weekendowej imprezy swoje podwoje otworzą miejsca, do których dostęp na co dzień jest ograniczony. Będzie można zwiedzić m.in. podziemia Pałacu Kultury i Nauki, Oczyszczalnię Ścieków Czajka, Narodowy Bank Polski czy niedostępne na co dzień miejsca na stadionie Legii.

Przewodnicy z Praskiej Ferajny zapraszają natomiast na spacery architektoniczne po prawym brzegu Wisły – Targówku, Saskiej Kępie i śladami praskich pozostałości PRL-u.

Pobiją rekord Guinnessa?

Dzięki głosowaniu internautów Warszawa dostała się do ścisłego grona 22 miast, które znajdą się na planszy "Monopoly Here and Now Edycja Świat 2015" – przygotowanej specjalnie na 80. urodziny tej popularnej gry. Z tej okazji w niedzielne popołudnie na Placu Defilad dojdzie do próby pobicia rekordu Guineessa w grze na największej planszy Monopoly.

Przygotowano też szereg atrakcji sportowych. Największą będzie niewątpliwie możliwość wspólnych treningów z Anną Lewandowską. W programie sobotniego wydarzenia w Wilanowie znalazły się m.in. zajęcia fitness, nauka biegania, porady dietetyków, zumba, joga i testowanie sprzętu sportowego.

Szczegółowy program na stronie organizatora.

kk/b